YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS savcısını ölümle tehdit ettiler
2010 KPSS soruşturmasının savcısı Yücel Erkman, tehdit edildi. Kim olduğu bilinmeyen kişi, telefonla savcıyı arayarak, "Bir an önce soruşturmadan elini çek" dedi. Savcıyı tehdit eden kişinin tespit edilmesi amacıyla soruşturma başlatıldı.
KPSS savcısını ölümle tehdit ettiler
23 Mart 2015 / 04:19 Güncelleme: 23 Mart 2015 / 05:43

2010 KPSS'de paralel yapının soruları sızdırdığı gerekçesiyle yürütülen soruşturmanın savcısı Yücel Erkman bugün tehdit ve şantaja maruz kaldı.

Sabah'ta yer alan habere göre, Savcı Yücel Erkman, çocukları ile tehdit edildi. Savcı Erkman, polis ve zabıt katibi tarafından tutulan tutanağa göre; dün Ankara Adliyesi'ndeki odasında KPSS soruşturması ile ilgili işlemler yaptığı sırada saat 15:51'de cep telefonu çaldı.

05:31 ile başlayan ve sonradan yapılan araştırmada tek kullanımlık olduğu belirlenen rehbere kayıtsız telefon numarasını kullanan şahıs "Yücel Savcım sana bir iki şey söyleyeceğim" dedi ve Savcı Erkman'ı tehdit etmeye başladı.

Telefondaki meçhul ses savcıya şunları söyledi: "Yücel Savcım sana bir iki şey söyleyeceğim. Bir kaç bilgi vereceğim. Kim olduğum önemli değil. AYM, Sulh Cezaları iptal etmiş. Bilgin var mı?... Çoluğun çocuğun ne... ne... üzülsün, ne... kimse bilsin, ... bilinsin mi, sen bunları yaz bir tarafa, akıllı ol tamam mı? Bu devirde ... gazetelerde görürsen, görürsün gününü."

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'a bilgi veren savcı Erkman'ın şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı. Savcıyı tehdit eden kişinin tespit edilebilmesi amacıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

tutunak.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler