YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KPSS operasyonu açıklaması
KPSS operasyonu açıklaması
13 Kasım 2012 15:31
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, 19 kişinin gözaltına alındığı KPSS operasyonu ile ilgili açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, İzmir merkezli 7 ilde, ÖSYM'nin yaptığı sınavlara sahte belgelerle adayların yerine başka kişilerin girmesini sağlayan suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyona ilişkin ''Öncelikle şunu söylemeliyim; bu tip çürük elmalar varsa şayet, bu ve benzeri operasyonlar, hem hükümetimizin hem de eğitim sisteminin konuya tavrını ortaya koyar'' dedi.

Dinçer, Ümraniye Madenler Kültür Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi, Ümraniye Özel Madenler İrfan İlkokulu ve Ortakokulu'nun açılış töreni sonrasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, İzmir merkezli 7 ilde, ÖSYM tarafından yapılan sınavlara sahte belgelerle adayların yerine başka kişilerin girmesini sağlayan suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 19 kişinin gözaltına alındığını hatırlatarak, bu konudaki görüşünü sorması üzerine Dinçer, kendisinin resmi bilgilere henüz ulaşmadığını belirtti.

Yanlış yapana hesabının sorulması gerektiğini ifade eden Dinçer, ''Bu sistemin ürettiği bir sorun değil, dışarıdan birilerinin haksız şekilde bir yere gelme çabası olarak görülmeli. Bunun hesabını da hep beraber sormalıyız. Öncelikle şunu söylemeliyim; bu tip çürük elmalar varsa şayet, bu ve benzeri operasyonlar, hem hükümetimizin hem de eğitim sisteminin konuya tavrını ortaya koyar'' diye konuştu.  aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler