YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kozinoğlu'nun ailesi Silivri'de...
Kozinoğlu'nun ailesi Silivri'de...
14 Kasım 2011 15:30
Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunduğu sırada rahatsızlanarak hayatını kaybeden MİT'çi Kaşif Kozinoğlu'nun ailesi, koğuş arkadaşlarından Hasan Ataman Yıldırım ve Atilla Uğur'la görüştü.

Odatv'de yapılan aramalara ilişkin davada yargılanırken, cezaevinde rahatsızlanan ve daha sonra vefat eden Kaşif Kozinoğlu'nun ailesi ve avukatı, Kozinoğlu'nun koğuş arkadaşları, ikinci ''Ergenekon'' davasının tutuklu sanıkları Hasan Ataman Yıldırım ve Atilla Uğur ile görüştü.

Silivri Cezaevinde rahatsızlanan ve daha sonra vefat eden Kaşif Kozinoğlu'nun eşi Yeşim Kozinoğlu, oğlu Özel Kozinoğlu ve avukatı, Kozinoğlu'nun koğuş arkadaşları Hasan Ataman Yıldırım ve Atilla Uğur ile görüşmek üzere ikinci ''Ergenekon'' davasının görüldüğü duruşma salonuna geldi.

Burada bir süre bekleyen Yeşim Kozinoğlu ve Özel Kozinoğlu, sanıklarla görüşemedi.

Bunun üzerine Kozinoğlu ailesinin avukatı, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığına giderek, cezaevinden sorumlu savcıdan izin aldı. Daha sonra Kozinoğlu'nun ailesi, cezaevine giderek, Atilla Uğur ve Hasan Ataman Yıldırım'la görüştü.

Bu arada, Kaşif Kozinoğlu'nun avukatı Tuğce Duygu Köksal, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Kaşif Kozinoğlu'nun ölümüyle ilgili farklı iddiaları sorması üzerine, avukat Köksal, ''Yarın cenazemiz kalkacak. Kaşif Kozinoğlu da basına konuşmazdı. Resmi açıklama definden sonra yapılacak'' dedi.

''Epikriz raporu'

Kaşif Kozinoğlu'nun ölümüne ilişkin Silivri Devlet Hastanesinin hazırladığı ''epikriz'' raporunda, ''Kozinoğlu, 12 Kasım 2011 günü saat 19.10'da ex duhul halde 112 ile hastanemize getirilmiştir. Kozinoğlu'na acil servis ekibimizce gerekli müdahale yapılmış ve yanıt alınamaması üzerine saat 19.30'da ex kabul edilmiştir'' denildi.

Bu arada, Kaşif Kozinoğlu'nun, yarın Selimiye Camisi'nde düzenlenecek cenaze töreninin ardından İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler