YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kozan'da son durum...
Kozan'da son durum...
29 Şubat 2012 13:49
Çalışmalar sürüyor. Diğer işçilerin cesetlerine ulaşılmaya çalışılıyor....

Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlaması sonucu suya kapılarak kaybolan 7 işçinin bulunmasına yönelik çalışmalar sürüyor.

Patlamanın ardından başlatılan arama kurtarma çalışmalarında 6. güne girildi. Arama çalışmalarında jandarma, ulusal medikal kurtarma, su altı polisi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri görev alıyor. Nehir yatağında patlamanın etkisiyle oluşan toprak yığınında iş makinelerinin yardımıyla aramalar gerçekleştirilirken, diğer ekipler de nehir boyunca çalışmalarını akıntı yönünde sürdürüyor.

Arama çalışmalarını yakından takip eden kayıp yakınları da sağanak yağışa rağmen inşaat alanında bekleyişlerini sürdürüyor.

Kayıplar arasında yer alan Latif Değirmenci'nin babası Osman Değirmenci, 46 yaşındaki oğlunun 2 yıllık evli olduğunu, daha önce de başka baraj inşaatlarında çalıştığını anlattı.

Arama kurtarma çalışmalarının doğa şartlarına rağmen iyi yürütüldüğünü belirten baba Değirmenci, ''Olayı cuma namazından çıktıktan sonra öğrendik. Hemen baraj inşaatına gittik. Hava koşulları arama çalışmalarını güçleştiriyor. Bu şartlarda iyi çalışma yapılıyor. Oğlumun cesedinin bulunması için her gün dua ediyoruz. Allah'tan tek isteğimiz cesedinin bulunması. Cesedi bulunursa öldü demeyeceğiz'' dedi.

Cuma günü Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli'nin kapağının patlaması sonucu 2 işçi yaralanmış, 10 işçi de suya kapılarak kaybolmuştu. Olayın ikinci günü Eyüp Altıntaş ve Cumali Değirmenci, dün ise Erkan Yiğen'in cesetlerine ulaşılmış, şantiye şefi Öncü P. ile proje müdürü Erdal N. tutuklanmıştı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler