YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kozan'da 2 ceset daha...
Bu sabah yeniden çalışmalara başlayan arama kurtarma ekipleri, iki işçinin cesedine ulaştı...
Kozan'da 2 ceset daha...
25 Şubat 2012 / 09:25 Güncelleme: 25 Şubat 2012 / 10:42
Adana'nın Kozan ilçesindeki Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tüneli kapağının patlaması sonucu kaybolan işçilerden ikisinin cesedi bulundu.

Gökdere Köprü Barajı Derivasyon Tünelinin kapağının patlamasının ardından sulara kapılarak kaybolan 10 işçiyi bulmak için bu sabah yeniden çalışmalara başlayan arama kurtarma ekipleri, kaybolan işçilerden Eyüp Altıntaş ve Cumali Değirmenci (28)'nin cesedine ulaştı.

Hava destekli, Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), sualtı polisi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, dün akşam havanın kararması nedeniyle ara verdikleri arama kurtarma çalışmalarına, bu sabah güneşin doğmasıyla Göksu Nehri'nde yeniden başladı.

Baraj suyunun çekilmesi ve suyun azalması sonrasında arama kurtarama ekipleri nehrin yaklaşık 5-6 kilometre ilerisinde, kaybolan 10 işçiden Eyüp Altıntaş adlı işçinin cesedine ulaşıldı. Cenaze, ambulansla Kozan Devlet Hastanesine götürüldü. Göksu nehrinin her iki yanında helikopter ve kurtarma çalışmaları devam ederken işçilerinden Cumali Değirmenci'nin de cesedine ulaşıldı.

Öte yandan, kurtarma çalışmalarını nehir boyunca izleyen işçilerin aileleri ve yakınlarının meraklı ve endişeli bekleyişleri sürüyor.

Helikopterle getirilen ve hastane morgunu götürüldüğü sırada işçinin yakınları sinir krize geçirdi. Diğer 8 işçi için ise arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

(CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler