YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köylüleri teröristin cenazesini istemedi
Savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden teröristlerden Şafak Yayla'nın cenazesi memleketine getirildi. Köylü büyük tepki gösterdi.
Köylüleri teröristin cenazesini istemedi
02 Nisan 2015 / 13:59 Güncelleme: 02 Nisan 2015 / 14:03

İstanbul Çağlayan'daki Adliye Sarayı'na kendilerine avukat süsü vererek girip, rehin aldıkları savcı Mehmet Selim Kiraz'ı şehit eden ve kendisini de operasyon sırasında ölen yasadışı örgüt mensubu Şafak Yayla'nın cenazesi memleketi Giresun'un Çanakçı ilçesine getirildi.Yoğun güvenlik önlemleri altında getirilen cenazeye ilçe girişinde bir grup vatandaş tepki göstererek protesto etti.

rs1-241.jpg

Protestoların ardından yoluna devam eden cenaze konvoyu Yayla'nın Karabörk köyündeki evine getirildi. Evinin bahçesine gömülecek olan Şafak Yayla'nın mezar yeri hazırlanırken, bir grup vatandaş evine bulunduğu alana gelip protesto gösterisinde bulunmak istedi. Jandarma ekipleri cenazeyi köylerinde istemeyen grubun eve giden Çanakçı Deresi üzerindeki köprüden geçişine izin vermezken, grup ile jandarma ekipleri arasında arbede yaşandı. Köprüden geçişlerine izin verilmeyen grup evi taş yağmuruna tuttu.

rs2-061.jpg

Cenazenin eve getirilişi sonrasında konuşan Yayla'nın dayısı Esat Berberoğlu “Hukuk Fakültesi'nde okuyan bir çocuktu. Bu çocukların bu hale gelme nedenleri nelerdir ? Bu çocuklar da bizim canımızdır. Biz insan değilmiyiz. Bunu terörist diye yazacaklar. Bu ülkenin asıl teröristi kimse ona lanet olsun. Terörist bu ülkeyi soyanlardır. 30 bin kişinin katiline terörist diyemeyenler bu hukuk fakültesinde okuyan çocuğa terörist diyorlar. Buradan ilan ediyorum Şafak Yayla terörist değildir“ dedi.

Cenaze işlemlerinin bitmesinin ardından Şafak Yayla'nın cenazesinin öğle saatlerinde toprağa verilmesi bekleniyor.

13:47
 // bilal
Bazen okkali bir küfrün yeri geliyor...
03 Nisan 2015 13:47
Cok uzgunum
 // celal
Umarizki toprak onlarin laşe cesetlerini goturmez. onsuzda cehennem bekliyor onlari....
02 Nisan 2015 18:06
sahip ciksalardi kendilerei
 // yasin
Dayisi yegenine baksaydida terörist olmassaydi yegeni terrörist serefsizler vatan millet din allah kitab sünnet peygamber bilmeyen mahluklar...
02 Nisan 2015 16:15
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler