YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köstebek avı başladı
Paralel yapıya yönelik olarak 22 Temmuz'da yapılan operasyonun İzmir ayağındaki gelişmelerden sonra köstebek avı başladı ve delilleri yok etmek için girişimde bulundular.
Köstebek avı başladı
20 Ağustos 2014 / 17:55 Güncelleme: 20 Ağustos 2014 / 17:59

İzmir'deki telekulak operasyonunun, ilk 2 dalga gibi önceden sızdırılması üzerine köstebek avı başladı ve 250 kişilik listeden 62 polisin görev yeri değiştirildi.

Paralel yapıya yönelik 22 Temmuz operasyonu, ardından gelen ikinci dalga ve dün de İzmir'de yasadışı dinleme çatesine karşı yapılan operasyonun, şüpheli polislere ve medyaya önceden sızdırılması üzerine emniyette köstebek avı başladı. Organize, İstihbarat ve Terör gibi operasyonel birimlerdeki bazı paralel yapı mensuplarının baskını önceden haber verdikleri belirlendi. Bunun üzerine Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde 250 kişilik bir liste oluşturuldu. Organize Suçlar Şubesi'nden 62 kişi ilçe emniyet ve karakol gibi pasif görevlere yollandı. Delilleri karatmaya ya da yok etmeye yönelik davranışların yasa dışı örgütlerdekilerle benzerlik taşıdığına dikkat çeken üst düzey bir yetkili, paralelci polislerin facebook, twitter gibi sosyal paylaşım hesapları ile e-maillerinin de incelendiğini aktardı.

İhraç edilene 5 bin lira

Öte yandan 17 - 25 Aralık darbe girişiminden sonra başlatılan soruşturma ve operasyonlar kapsamında meslekten ihraç edilen ve açığa alınanların paralel yapı tarafından maaşa bağlandığı da öğrenildi. Bağışa zorlanan işadamları ile uyuşturucu ve fuhuştan sağlanan gelirlerin yanı sıra paralel yapı mensuplarının maaşlarından himmete aktarılan fondan ihraç edilenlere aylık 5 bin , açığa alınanlara ise 3 bin TL ödeme yapıldığı ileri sürüldü.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler