YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köşk'teki zirvenin perde arkası
Köşk'teki zirvenin perde arkası
Köşk'teki zirvenin perde arkası
27 Mayıs 2008 / 10:21 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker’in Çankaya Köşkü’nde ne görüştü? Gerçeker, Çankaya Köşkü'ndeki zirvenin perde arkasını anlattı:


Gerçeker, Yargıtay'a gelişinde gazetecilerin dün Cumhurbaşkanı Gül ile yaptığı görüşmeye ilişkin sorularını yanıtladı.


Cumhurbaşkanı Gül ile ''gayet olumlu bir görüşme yaptıklarını'' anlatan Gerçeker, ''Gerginliğin ortadan kaldırılması ekseninde görüştük. Yargının sorunlarını anlattık, kendisi de bize yardımcı olacağını söyledi'' diye konuştu.


Gerçeker konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapılıp yapılmayacağının sorulması üzerine, ''Olabilir'' yanıtını verdi.


Gerçeker, şunları söyledi: “Görüşme gayet olumlu geçti. Sayın Cumhurbaşkanı ile gerginliğin ortadan kalkması gerektiğini konuştuk. Kendisine yargının sorunlarını anlattık. Gerginliğin devam etmesinin devletin geleceği için yararlı olmayacağı konusunda birleştik.


Gerginliğin bir an önce ortadan kalkması gerektiğini söyledik. Bu gerginliğin bir an önce çözülerek yargının gerçek sorunlarının halledilmesi gerektiğini, bunun adalet mekanizmasının iyi işlemesi için şart olduğunu kendisine aktardık. Cumhurbaşkanı bu konuda yardımcı olacağını söyledi.”


Gerçeker, görüşmede bildiri konusunda bir diyalog olup olmadığı sorusuna ise “Hayır... Görüşme daha çok özel bir sohbet havasında geçti” yanıtını verdi.


Yargının daha çok bina, personel gibi sorunları üzerinde konuştuklarını anlatan Gerçeker, Gül’den Yargı Reformu Strateji Taslağı’nın geri çekilmesini istediği yönündeki haberleri ise yalanladı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler