YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köşk’te zirveyi buluşturuyor
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yeni yıl dolayısıyla yarın, Çankaya Köşkü’nde vereceği yemekte yasama, yürütme ve yargının zirvesiyle bir araya gelecek.
Köşk’te zirveyi buluşturuyor
04 Ocak 2010 / 08:50 Güncelleme: 04 Ocak 2010 / 09:39

Yeni yıl yemeğine, Başbakan Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, Askeri Yüksek İdari Mahkemesi Başkanı Hakim Tuğgeneral Tuğrul Arıbal, Askeri Yargıtay Başkanı Hakim Tuğgeneral Ahmet Alkış davet edildi. Yemeğe kabineden ise sadece Adalet Bakanı Sadullah Ergin, HSYK Başkanı sıfatıyla davet edildi. Yemekte 2009’un genel bir değerlendirilmesinin yapılması, yargıda dinleme, suikast girişimi iddiaları gibi konuların gündeme gelmesi bekleniyor. Gül, 2007 ve 2008’de de yeni yıl yemeği vermişti.

A.A.

Cumhurbaşkan'ı görevinde eksiktir.
 // ibrahim çelikoğlu
Devletin kurumları,sanki devlet kurumu değilde kendi başlarına devlet.Kuvvetler ayrımı vardır amma;Devletin Anayasası çerçevesinde devletin çalışanlarıdır.Kendilerini hiç bir şekilde devletin üstünde tutamazlar.Cumhurbaşkan'ı devletin başı,yürütmeninde başıdır.Kurumlar arası uyumluluğu sağlamak kendilerinin görevidir.Bu berabarlik ve anlaşmayı sağlamanın yöntemide;Anayasaya taviz verdirtmemekten geçmektedir.Kendisini
anayasanın üstünde görenler,vatana...
04 Ocak 2010 10:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler