YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köşk sürecinin kaybedeni Haşim Kılıç oldu
Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde, hükümet aleyhinde yaptığı çıkışlarla CHP ve Gülen Hareketi'nin desteklediği aday olarak bakılan Haşim Kılıç sürecin kaybedeni oldu.
Köşk sürecinin kaybedeni Haşim Kılıç oldu
16 Haziran 2014 / 23:34 Güncelleme: 16 Haziran 2014 / 23:35

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, öncelikle AYM'nin kuruluş yıldönümü için organize edilen törende Başbakan Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün gözü önünde Gülen Hareketi'nin adayı olduğunu ilan eder gibi bir konuşma yapmıştı.

Siyasetçi gibi konuşmuştu

Hükümetin son dönem icraatlerini art arda eleştirerek, hukukçu kimliğinin dışında siyasi bir konuşmaya imza atarak Cumhurbaşkanı adayı olabileceğinin ilk sinyalini vermişti.

Haşim Kılıç sesleri yükselmişti

Ardından AYM'nin aldığı Youtube ve Twitter kararları da Haşim Kılıç'ın Cemaat tarafından desteklenen Köşk adayı olduğu tezinin daha çok konuşulmasına yol açmıştı. O sırada CHP de hükümete karşı açıklamalarda bulunduğu için Haşim Kılıç'ı sonuna kadar desteklemişti. Medyada tam gaz Haşim Kılıç rüzgarları esmiş ve AYM Başkanı'na gaz üstüne gaz verilmişti. Haşim Kılıç ise hakkında çıkan "Gülen Hareketi ve CHP'nin Köşk adayı" iddialarına uzun süre sessiz kalmıştı.

Sürecin kaybedeni oldu

MHP ve CHP'nin çatı aday arayışları bugün son buldu ve Kılıçdaroğlu Bahçeli'ye İslam İşbirliği Teşkilatı'nda Genel Sekreterlik yapmış bir isim olan Ekmeleddin İhsanoğlu'nu önerdi, CHP de MHP de Haşim Kılıç'ı unuttu. Kılıç bu şekilde sürecin kaybedeni oldu.

23:51
 // Ahmet
Bukadar ayran içme şişersin denmişti dinlemedi. Her kim ki amerikanın adayı olur o kaybeder.....
16 Haziran 2014 23:51
23:19
 // zahid
iyi olduu...
16 Haziran 2014 23:19
21:41
 // HAŞMELEDDİN
Evde oturup, mısır patlatsın. Memlekete en iyi hizmeti yapar. Ya da evlenme programlarına çıkıp sunuculuk yapmakla çok hayırlı bir iş yapar. Yok yok, en iyisi eskicilik yapsın; iyi para var diyorlar....
16 Haziran 2014 21:41
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler