YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köşk için sürpriz aday
Başbakan Erdoğan 'ın ''Ters köşe olabilirsiniz'' açıklamasından sonra ismi gündeme gelmeyen Bülent Arınç'ın Köşk'e çıkabileceği kulislerde konuşulmaya başladı.
Köşk için sürpriz aday
25 Nisan 2014 / 10:02 Güncelleme: 25 Nisan 2014 / 10:07

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 1915 mesajıyla hem Türkiye hem de dünya gündemini bir anda sarsken gazetecilerle yaptığı eğlenceli sohbeti esnasında Cumhurbaşkanlığı ile ilgili "Ters köşe olabilirsiniz." açıklaması da oldukça etkili oldu.

Köşk'e sürpriz isim

Başbakan'ın bu açıklamasından sonra Meclis kulisleri kaynamaya başlarken ismi Köşk için neredeyse hiç gündeme gelmeyen Bülent Arınç'ın Köşk'e çıkabileceği konuşulmaya başlandı.

Gül, AK Parti'nin başına mı geçiyor?

Kulislerde konuşulmaya başlanan diğer bir Hadise ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olarak yola devam edeceği, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ise Köşk'ten inerek Ak Parti'nin başına geçeceği ve tüm işleyişi ele alacağı yönünde.

Kulisler ekrana da yansıdı 

İşte bu iddia bugün Habertük TV ekranlarında da konuşuldu. Habertürk TV Genel Yayın Yönetmeni Erhan Çelik'te kulislerde konuşulanlarla ilgili olarak "İsmi konuşulmayan ama Ak Parti için çok önemli bir dinamik olan Bülent Arınç. Ak Parti kurulurken 3 kemik isimden biri. İsminin Köşk için çok sıklıkla zikredilmemesi büyük bir ters köşe olabilir. Arınç Köşk'e çıkabilir. Erdoğan, Başbakanlık'ta kalabilir ve Gül'de Ak Parti'nin başına geçebilir." dedi.

CHP ve MHP cephesi

Çelik, "CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayları için Ak Parti'nin adayının açıklamasını bekliyor ona göre güçlü bir aday çıkaracaklar. MHP cephesi ise adayını 1-2 haftaya belirleyecek." şeklinde konuştu.

takiyedir....
 // alemci
allah yazmışsa bozsun ak parti kazanacağı cumhuru bu adayla kesin kaybeder....
25 Nisan 2014 Cuma 10:45
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler