YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
KOSGEB'den o iddiaya yalanlama geldi
Takvim gazetesinin 23 Kasım tarihinde yayınladığı 'Cemaatin Kaplan'ı başlıklı haber için KOSGEB'den açıklama geldi.
KOSGEB'den o iddiaya yalanlama geldi
26 Kasım 2014 / 10:00 Güncelleme: 26 Kasım 2014 / 15:16

KOSGEB'den yapılan açıklama şöyle: 

Son günlerde yazılı ve görsel bazı basın yayın organlarında, KOSGEB İdaresi Başkanlığı'nın kurumsal kimliğine, İdare Başkanımızve bazı personelimizin kişilik haklarına yönelik gerçek dışı iddia ve söylemlerin görülmesi üzerine kamuoyunun doğru bilgilendirilmesinin faydalı olacağı değerlendirilmiştir.

Şöyle ki;

Hakkına yapılan şikayetler sebebiyle soruşturma açılan ve yapılan incelemeler neticesinde disiplin mevzuatı gereğince işlem tesis edilen bazı personelimizin açtıkları iptal davalarında, idari işlemlerin mevzuata uygun olduğu belirtilerek ret kararı verilmiştir. Bunun üzerine bahsolunan bu kişiler, kin, düşmanlık ve garez duygularıyla Başkanlığımızın tüzel kişiliğine, idare Başkanımızınn ve bazı personelimizin kişilik haklarına saldırı mahiyetinde haksız, gerçek dışı birçok iddia ve ithamlarda bulunmuşlardır.  

Gerçek dışı bu iddialar, yetkili Cumhuriyet Savcılarınca incelenmiş ve yapılan tahkikat neticesinde herhangi bir suç unsuru bulunmadığından kovuşturmaya yer olmadığına karar verilmiştir. Söz konusu bu karar itiraz üzerine yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nce işlenmiş, Savcılık Kararının yasaya uygun olduğu belirtilerek itirazın reddine karar verilmiştir.

Söz konusu iddialar Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve ilgili Bakanlığa da iletilmiş olup bu iddialar hakkında Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığınca inceleme yapılmıştır. Yapılan inceleme neticesinde herhangi bir hukuka aykırılığın bulunmadığı tespit edilmiştir. 

Söz konusu şahısların iş bu gerçek dışı, hayal ürünü iftira ve hakaretleri sebebiyle haklarında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca soruşturma yürütülmektedir.

Hakaret ve iftira mahiyetinde açıklama yapan kişiler hakkında kurumsal itibarın korunması için gerekli yasal yollara başvurulacakyır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Etiketler: ,
KOSGEB BAŞKANI MÜDÜRDEN PARAYI ALMIŞMI? ALMAMIŞ MI?
 // kosgebli
KOSGEB BAŞKANI MUSTAFA KAPLAN MÜDÜRÜNDEN PARAYI ALDIN MI ALMADIN MI? TEK CEVAPLIK BİR SORU...
26 Kasım 2014 Çarşamba 17:09
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler