YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köşeye sıkışan PKK'yı kurtarmak için hain plan!
Kobani'de PKK tarafından eğitilen MLKP örgütünün köşeye sıkışan PKK'yı kurtarmak için Alevileri sokağa dökmeye hazırlandığı ortaya çıktı.
Köşeye sıkışan PKK'yı kurtarmak için hain plan!
23 Ekim 2015 / 08:01 Güncelleme: 23 Ekim 2015 / 08:07

Suruç' ve Ankara'daki bombalı saldırıların ardından adını duyuran terör örgütü Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP)'nin Alevi vatandaşları sokağa dökmek için İstanbul'da provokatif bombalı eylemlere hazırlandığı ortaya çıktı.

Emniyet birimlerinin elde ettiği verilere göre MLKP'nin 'Son Kanlı Eylem' adı altında gerçekleştirmeyi planladığı eylemlerin kararı MLKP -PKK tarafından alındı.  Örgütün kanlı planı gerçekleştirmek için Muharrem ayı içerisinde iki cemevini seçtiği öğrenildi.

İstanbul Tuzla ve Kocaeli Çayırova'da bulunduğu belirtilen 2 cemevinin deşifre olması üzerine provokatif eylemlerin farklı noktaları hedef alabileceği ihtimali nedeniyle vatandaşlar her türlü şüpheli duruma karşı uyarıldı.

AŞURE GÜNÜNÜ SEÇMİŞLER

Emniyet kaynaklarının bir örgüt üyesinden aldıkları bilgiye göre MLKP terör örgütünün söz konusu saldırıları, Alevi vatandaşların Cemevinde toplandıkları sırada gerçekleştirmeyi planladığı da belirlendi. Bu çerçevede, örgütün saldırı için Aşure Günü'nü seçilebileceği, saldırılar akabinde Alevi kökenli vatandaşların ayaklanmaya zorlanacakları ve provoke edilecekleri ifade ediliyor.

Ayaklanmaya zorlanacak Alevi vatandaşları ise MLKP örgütü tarafından tespit edilen örgüt militanlarının yönlendireceği dile getiriliyor.

SİLAH DEPOLADILAR

Alevileri ayaklandırarak kaos çıkarmayı amaçlayan terör örgütleri, eylemler sırasında güvenlik güçlerine karşı kullanılmak üzere Çayırova ve Pendik'te silah depolandığı, bu depoların emniyet birimlerince takibe alındığı öğrenildi.

MLKP Militanları Kobani'ye giderek PKK'nın Suriye kolu YPG tarafından eğitilmişlerdi. Emniyet birimleri önceki gün İstanbul Ataşehir'de yakalanan El Muhaberat ajanının da benzer bir provokasyon için görevlendirilip görevlendirilmediğini araştırıyor.

 

YENİ ŞAFAK

yine de chp ye oy veririm diyenler?
 // zülfikar
kılıçdaroğlu denen, senin memleketin mlkp nin ana karargahı. hadi bunlara terör örgütü de, diyebilir misin? bu chp seçmenini anlayamıyorum, kardeşim solcu ol, şu ol, bu olda. desteklediğin partinin başındaki zat, dhkpc, mlkp gibi örgütlere bakış açısı nasıl hiç haberin var mı?...
23 Ekim 2015 Cuma 17:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler