YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koşaner'den veda mesajı
Genelkurmay Başkanlığı görevinden emekliliğini isteyen Orgeneral Işık Koşaner bir veda mesajı yayınladı.
Koşaner'den veda mesajı
29 Temmuz 2011 / 21:10 Güncelleme: 29 Temmuz 2011 / 23:57

Genelkurmay Başkanlığı görevinden emekliliğini isteyen Orgeneral Işık Koşaner, veda mesajında tutuklu ve yargılanan emekli ve muvazzaf Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına dikkat çekerek, ''Soruşturma ve uzun süreli tutuklamaların bir amacının da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sürekli gündemde tutularak, kamuoyunda bir suç teşkilatı olduğu izleniminin yaratılmaya çalışıldığı, bunu fırsat bilen yanlı medyanın da her türlü yalan haber, iftira ve suçlamalarla yüce ulusumuzu kendi silahlı kuvvetlerine karşı tavır almaya teşvik ettiği dikkatlerden kaçmamaktadır'' dedi.

Orgeneral Işık Koşaner, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına hitaben bir veda mesajı yayımladı.

Koşaner, "Değerli silah arkadaşlarım" diye başladığı veda mesajında, emekli ve muvazzaf çok sayıda Türk Silahlı Kuvvetleri mensubunun, somut delillere dayanmayan iddialar nedeniyle soruşturmalara tabi tutulması, tutuklanması ve yargılanmasının tüm Türk Silahlı Kuvvetleri personeli tarafından üzüntü, endişe ve kırgınlıkla izlendiğinden ''emin olduğunu'' dile getirdi.

Şu anda 173'ü muvazzaf, 77'si emekli olmak üzere 250 general/amiral, subay, astsubay ve uzman jandarma çavuşun hürriyetlerinden yoksun olarak tutuklu bulunduğunu hatırlatan Koşaner, mesajında şunları kaydetti:

"Tutuklamaların evrensel hukuk kaidelerine, hakka, adalete ve vicdani değerlere uygun olarak yapıldığını kabul etmek birçok hukukçunun da ifade ettiği gibi mümkün değildir.

Bu durum birçok defalar yetkili makamlara iletilmesine, anlatılmasına ve takip edilmesine rağmen, soruna yasal çerçevede bir çözüm bulunması mümkün olmamıştır.

Haklarında henüz hiçbir kesin yargı kararı olmamasına rağmen, tutuklu bulunan 14 general/amiral ile 58 albay, hürriyetlerinin tahdit edilmesinin yanı sıra, mevcut yasalarımız gereğince bu yıl yapılacak Yüksek Askeri Şura'da değerlendirmeye girme hakkını kaybetmiş ve peşinen cezalandırılmıştır.

Soruşturma ve uzun süreli tutuklamaların bir amacının da Türk Silahlı Kuvvetleri'nin sürekli gündemde tutularak, kamuoyunda bir suç teşkilatı olduğu izleniminin yaratılmaya çalışıldığı, bunu fırsat bilen yanlı medyanın da her türlü yalan haber, iftira ve suçlamalarla yüce ulusumuzu kendi silahlı kuvvetlerine karşı tavır almaya teşvik ettiği dikkatlerden kaçmamaktadır. Bu durumun önlenememesi ve yetkili makamlar nezdinde yapılan girişimlerin dikkate alınmaması, Genelkurmay Başkanı olarak personelimin hak ve hukukunu koruma sorumluluğumu yerine getirmeme engel olduğundan, işgal ettiğim bu yüce makamda göreve devam etme imkanımı ortadan kaldırmıştır.

Şartlar ne olursa olsun, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kahraman mensuplarının, kutsal görevlerinde bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da üstün disiplin, cesaret ve fedakarlıkla başarıya ulaşacaklarına olan kesin inancımı bir kez daha güvenle ifade ederken, Türk Silahlı kuvvetlerinin tüm mensuplarına sağlık ve esenlikler dilerim." AA
 

Bu nasıl bir tavırdır
 // Gercekten dik duruş gösteriyorsa.
Gercekten bir dik duruş bir tepki varsa neden emeklilik istiyorsun be adam istifa etsene. tabi etmek tüm özlük haklarını arkada bırakacak cesareti yok... casareti sadece PKK Ergenegon gibi yapılanların ekmeğine yağ sürercesine icraatlar yürütmek. Gercekten adil sen İstifa et. Emekliğini isteme. Yoksa Lakayıtlıklarına devam et. millet ipe sapa gelmez sözlerinize nede size değer vermez. Devlette devamlılık esastır kimse kıymetli zannetmesin kendi...
30 Temmuz 2011 11:20
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler