YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Koşaner görevden alınmalı"
İki dil polemiği gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Genelkurmay'ın konuyla ilgili yaptığı açıklamayı emekli askeri hakim Ümir Kardaş"TSK siyasete müdahale ediyor. Genelkurmay Başkanı görevden alınmalı"şeklinde değerlendirdi.
"Koşaner görevden alınmalı"
19 Aralık 2010 / 09:54 Güncelleme: 19 Aralık 2010 / 10:05

Genelkurmay’ın ‘iki dilde eğitim’ tartışmalarıyla ilgili açıklaması, ‘asker bu konularda konuşmamalı’ tepkisine neden oldu.

Emekli Askeri Hakim Ümit Kardaş: TSK’nın bildirisi resmi dili kapsıyor; bir de dil birliği diye bir şey çıkarmış, bölünmez bütünlükten hareket ediyor, hiçbir alanda Kürtçe konuşulmasını istemiyor. Toplumsal alanda da kullanılamaz diyor. TSK  siyasete müdahale etmektedir. Tehditle  ifade özgürlüğnü baskılamaktadır. Genelkurmay Başkanı görevden alınmalıdır.”

Siyaset Bilimci Prof. Mümtazer Türköne: Genelkurmay Başkanı’nın kendi iç kamuoyuna yönelik bir mesaj verdiğini düşünüyorum. Tabelalarda, mahkeme salonlarında, TRT ŞEŞ’te e Kürtçe’nin kullanması, ulus devletin gelişmesini sağlayan bir tercihdir. Orduların işi halkın diliyle uğraşmak değildir. Kürt sorununun hallolması için ordu kendi işine bakmalı.

Star

ordunun kabahati varmı???
 // ibrahim çelikoğlu
Bizim öne sürdüklerimizi paranoyak düşünce ile belgeleyenler,Ergenekon duruşmalarında PKK ile işbirliği yapanlar tespit edilmiştir.Çekiç güç ile işbirliğini herkez biliyor.Çekiçgücün PKK'lılara yardım atarken gören,şahitler vardır.TSK'leri devlet idaresi ile yakın ilişkisi olamaz.Görevi;içte ve dışta korumaktır......
19 Aralık 2010 14:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler