YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koruma sayıları artırıldı
Koruma sayıları artırıldı
Koruma sayıları artırıldı
28 Temmuz 2008 / 08:08 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcılarının koruma sayısı artırılırken, zehirlenme tehlikesine karşı evlerinden getirdikleri yemekleri yemeye başladıkları öğrenildi. Ofislerinde ise telekulak araştırması yaptırdıkları belirtildi


Savcıların zehirlenme korkusu
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Ergenekon soruşturmasını yürüten Cumhuriyet Savcılarının yakın koruma sayısı artırılırken bazı güvenlik tedbirlerinin de alındığı öğrenildi.


Başta, soruşturmayı yürüten ve kamuoyuna fotoğrafları yansıyan Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz olmak üzere, İstanbul özel yetkili ağır ceza mahkemesinde görev yapan savcıların odalarına otomatik çay kahve makinaları ve su soğutucu cihaz konduğu belirtildi.


YEMEKLER EVDEN GELİYOR


Soruşturmayı yürüten savcıların zehirlenme tehlikesine karşı güvenlik önlemi aldığı ve odalarında kendi yaptıkları çayı ve kahveyi içmeye başladığı kaydedildi. Savcıların zehirlenme riskini ortadan kaldırmak için evlerinden getirdikleri yemeye başladıkları ve bu nedenle mahkeme binasına plastik tabak, kaşık ve çatal getirdikleri de vurgulandı.


TELEKULAK KONTROLÜ


Ergenekon soruşturmasını yürüten cumhuriyet savcılarının telekulağa karşı da tedbir aldığı ve her gün ofislerinde telekulak araştırması yaptırdıkları da öğrenildi. Savcıların, yapılan arama sonrası odalarında çalışmaya başladıkları kaydedildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler