YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koru Zaman'dan ayrıldı
Koru Zaman'dan ayrıldı
29 Temmuz 2011 16:49
Yazar Fehmi Koru, Zaman Gazetesi'nden ayrıldı. Koru, Zaman'dan neden ayrıldı, bundan sonra hangi gazetede yazacak? İşte bu soruların cevabı.

Kafalarda kalan soru işaretlerine Zaman gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı, Twitter'dan cevap verdi. Fehmi Koru'nun neden ayrıldığını açıkladı.

İşte Ekrem Dumanlı'nın o tweetleri...

"Fehmi Koru neden ayrıldı, gazeteyle bir problem mi yaşadı? Biraz daha gecikirsem herhalde senaryolar da yazılacak. Dilerseniz cevap vereyım
Fehmi Koru ile Zaman arasında herhangi bir problem yaşanmadı. Biz onu hep Üstat bildik, yine öyle bileceğiz. O da Zaman'ı nasıl gördü? Koru'nun Zaman düşüncelerini bugünkü yazısından anlamak mümkün.

Zaman'a bu kadar değer veren bir yazarın ayrılmasını merak ediyorsunuzdur haklısınız. Ancak durum sanıldığı kadar karmaşık değil. Herhangi bir problem yaşamaktan kaynaklanmıyor.

Bir Genel Yayın Yönetmeni (benim de yakın arkadaşım) Fehmi Bey'i gazetesinde görmek istiyor. ısrarlı davetinin bir mantığı var aslında.
Değerli arkadaşım Mustafa Karaalioğlu son dönemde yaptığı yayın atağına Fehmi Bey'i de eklemek istedi ve bu konuda çok ısrar etti.

Fehmi Bey, Mustafa Karaalioğlu'nun hem yakın dostu hem eski genel yayın yönetmeni. Israrlı davete Fehmi Bey de biz de hayır diyemedik.

Sonuçta kaybedilen bir şey yok; Fehmi Koru Star'da yazmaya başlayacak. Hem Fehmi Abi için hem de Star Gazetesi için hayırlı uğurlu olsun. Dıştan bakanlar belki ilişkileri doğru anlayamayabilir. Fehmi Bey bizim camianın ilk gazetecilerindendir ve her daim saygın bir yeri vardır
Fehmi Bey için de Zaman çok değerlidir; fikir dünyamızın özgür limanıdır. Bugünkü yazısını okuyanlar aramızdaki bağı bir nebze anlayabilir.

Her neyse...

Fehmi Abi'ye yeni gazetsinde başarılar diliyorum. Star'ın serpilip büyümesini, dünya standartlarını yakalaması için dua ediyorum. Bazı arkadaşlar Star için dua etmemden başka mana çıkarmışlar. Gerek yok. Samimi bir şekilde Star'ın başarısını istedim.

Sadece Star'ın değil bütün gazetelerin dünya standartlarnda olmasını dilerim. O standartların gerisinde kalmış tek sektör medya.


 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler