YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Koru: Feyzioğlu senaryoyu hayata geçirdi
Metin Feyzioğlu'nun yaptığı siyasi ve uzun konuşmayı 'planlı ve hesaplı' bir konuşma olarak yorumlayan Fehmi Koru, 'Başbakan'ın sabrının ne zaman taşacağı da hesaplanmış' dedi.
Koru: Feyzioğlu senaryoyu hayata geçirdi
12 Mayıs 2014 / 07:53 Güncelleme: 12 Mayıs 2014 / 07:59

Katıldığı televizyon programında Metin Feyzioğlu'nun dünkü davranışını değerlendiren Fehmi Koru, bu çıkışın planlı bir çıkış olduğunu düşündüğünü belirtti.

Koru, Feyzioğlu'nun 2010 yılında resmen CHP'nin Parti Meclisi'ne seçildiğini, politik bir aileden geldiğini ve bu çıkışın Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve CHP'deki olası bir liderlik krizine yönelik bir çıkış olduğunu söyledi.

İşte Fehmi Koru'nun konuyla ilgili açıklamaları:

Feyzioğlu CHP'nin Parti Meclisi'ne seçilmişti 

Eğer yanlış hatırlamıyorsam, Metin Feyzioğlu 2010'da CHP Parti Meclisi'ne seçildi zaten. Bir politik kişiliği de var. Sadece Barolar Birliği Başkanı değil, aynı zamanda CHP'nin önemli bir organının da üyesi. Dolayısıyla siyasi bir konuşma olduğu belli.

Konuşmasına baktığınızda, "siz de şu kadar yapsaydınız daha az konuşurdum" anlamına geliyor ama insan o bir saatlik konuşmayı 15 dakika içerisinde de aynı şeyleri söyleyerek tamamlayabilir. Kendisine verilen süre 20 dakika. Ama siz, "Başbakan acaba bunu planlı mı yaptı" anlamına gelecek bir soru naklettiniz.

Başbakan'ın sabrını ne zaman taşıracağını hesaplayarak gelmiş 

Ben tersini düşünüyorum. Bence Metin Feyzioğlu, Başbakan'ın sabrını ne zaman taşıracağını hesaplayarak gelmiş. Uzun bir konuşma hazırlamış. Başbakan'ın tahammül süresini yanında oturan Cumhurbaşkanı biraz uzatmış. Ama 57. dakikada feveran etti Başbakan.

Başbakan'ın tepki vermesi üzerine oturan bir senaryonun, orada konuşmacı tarafından sahneye konulduğunu düşünüyorum. Hesaplı bir senaryo bu. 20. dakikada beklemiştir olmadı, 30. dakikada yine olmadı, 50 dakikada yine olmadı, 57. dakikada nihayet oldu.

Politik bir düşünceyle yapılmış konuşma

Şöyle bir durum var. CHP'de ve MHP'de henüz adayın kim olacağı belli değil. Aday olabilecek isimler üzerinde herkes bir isim söylüyor. Aday olmak da kötü bir şey değil. İsminizin Cumhurbaşkanı adayı olarak CV'ye yazılması, kazanmayacak olması bile önemli. Birileri zannediyorum şimdi ona oynuyorlar.

Feyzioğlu da zaten, soyadının da hatırlattığı gibi politik aileden geliyor. Yani öyle zannediyorum ki, bu böyle bir düşünceyle yapılmış.

Aday olmasa bile, CHP içerisinde liderlik tekrar tartışmalı hale gelirse ona da şimdiden ismini yazdırmış olma ihtimali var. Böyle bir çıkış olduğunu düşünüyorum ben.

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler