YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Korsanlar bile daha insaflı"
Bakan Özak: Korsanlar bile İsraillilerden daha insaflı
"Korsanlar bile daha insaflı"
31 Mayıs 2010 / 17:18 Güncelleme: 31 Mayıs 2010 / 17:18

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Gazze’ye yardım götüren gemilere saldıran İsraillilerin korsanlardan daha acımasız olduğunu söyledi.
       

47. Uluslar arası Kayak Federasyonu Dünya Kongresi'ne katılmak üzere Antalya'ya gelen Bakan Nafiz Özak, havalimanında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bakan Özak, yapılan saldırıları insanlık dışı olarak nitelendirdi. Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç’ın İsrail’i korsanlara benzetmesini değerlendiren Özak, “Yapılan saldırı insanlık dışı. Korsan benzetmesi yapıldı. Ama korsanlar bile bunlardan daha insaflı.” dedi. Yaşanan olayları şiddetle kınadıklarını söyleyen Özak, gereken her şeyin yapılacağını ifade etti. “Rüzgar eken fırtına biçer.” diyen Özak, Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletler konseyinde yaptırımlar için harekete geçirildiğini söyledi. Saldırının tarifinin zor olduğuna değinen Özak, “Bizim büyük Türk milleti olarak kendimize yakışır şekilde davranmamız gerekir.” dedi.
       

Bakan Özak, İskenderun'da şehit olan askerlerin ailelerine de baş sağlığı dileyerek, terörle mücadeleye aynı azimle devam edeceklerini söyledi. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler