YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korsan tahliyelerin amacı ortaya çıktı!
Paralel Yapı davasındaki 75 tutuklunun tahliyesi oyununun, Fethullah Gülen'e 75'inci yaş günü hediyesi olarak planlandığı ortaya çıktı. Plan tutsaydı, bu kişiler Gülen'in doğum günü olan 27 Nisan'da salınacaktı.
Korsan tahliyelerin amacı ortaya çıktı!
02 Mayıs 2015 / 05:18 Güncelleme: 02 Mayıs 2015 / 08:31

Paralel Yapı'nın krize yol açan tahliye kumpasının altından çok çarpıcı detaylar çıktı.

Aylardır tutuklu olan 75 şüphelinin tahliyesinin özellikle Pensilvanya'daki Fethullah Gülen'in doğum günü olan 27 Nisan tarihine denk getirilmeye çalışıldığı belirlendi.

ahliye kumpası için 20 Nisan'da düğmeye basan Paralel örgüt önce, 29. Asliye Ceza Mahkemesi'ne başvurup tutuklama kararını veren 10. Sulh Ceza Hâkimi'nin reddini ve şüphelilerin tahliyesini istedi. 4 gün bekleyen 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik ise 24 Nisan Cuma günü, mevzuata aykırı bir şekilde Paralel şüphelilerin avukatlarının bu talebini kabul etti.

Ardından da 32. Asliye Ceza Mahkemesi Hâkimi Mustafa Başer'i tahliye taleplerini değerlendirmek üzere görevlendirdi.

Paralel medya da şov yapacaktı

Hâkim Başer ise ertesi gün, yani 25 Nisan Cumartesi gecesi, yetkisiz ve hukuksuz olarak 75 kişinin tahliyesine karar verdi. Eğer Paralel Yapı'nın planı tutsaydı, cumartesiyi pazara bağlayan gece tahliye için müzekkereler yazılmış olacak, 26 Nisan Pazar günü evraklar dolaştırılacak, iş günü olan 27 Nisan Pazartesi de işlemler tamamlanacaktı.

Fethullah Gülen'in 75. doğum günü olan 27 Nisan Pazartesi sabahı, aralarında Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca, Paralel Yapı sanıkları polis şefi Yurt Atayün, Ömer Köse ve Ali Fuat Yılmazer'in de olduğu tüm şüpheliler, Paralel medyanın canlı yayınları eşliğinde şov yaparak tahliye edilecekti.

Fethullah Gülen 75'inci yaşına müritlerinden 75'inin tahliyesi hediyesiyle girecekti. Ancak, Gülen'e yaranma amaçlı tahliye kumpası yargıya takıldı.

 

SABAH

 // Rasim DUMAN
Bu 27 Nisan'larin nicin "netameli" oldugu simdi anlasildi. Malum, 27 Nisan 2007'de de "sarhos"un biri hukumetimize muhtira vermeye kalkismisti da, cok sukur agzinin payini almisti. Fethullah efendi de agzinin payini aldi. Bundan sonra "milletin hukumeti" bu tip adamciklara hadlerini bildirmeye devam edecek....
02 Mayıs 2015 17:43
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler