YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korkutan yangın kontrol altında
Zincirlikuyu'da Bellevue Residance'nin 20. katında çıkan yangın tamamen kontrol altına alındı.
Korkutan yangın kontrol altında
07 Nisan 2010 / 21:14 Güncelleme: 07 Nisan 2010 / 21:17

Yangın sırasında içeride kalan 2 işçi cep telefonu yardım çağrısında bulundu. Binada mahsur kalan işçiler itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
 

Zincirlikuyu'da bulunan 23 katlı Bellevue Residance'nin 20. katındaki dairenin çatısında yangın çıktı. Gökdelenin çatı katında çıkan yangın büyük paniğe neden oldu. İzolasyon çalışması sırasında çıktığı belirlenen yangın nedeniyle 23 katlı bina tamamen boşaltıldı. Yangın paniğe neden olurken, olay yerine gelen itfaiye ekipleri binanın yüksekliği nedeniyle dışarıdan müdahalede bulunamadı. Binaya giren itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu yangın söndürülürken, binadan yoğun duman yükseldi. Residance'den tahliye edilen vatandaşlar, yükselen yoğun dumanı korkulu gözlerle izledi.

  MAHSUR KALAN İŞÇİLER CEP TELEFONU İLE YARDIM İSTEDİ

Öte yandan, yangın sırasında içeride kalan 2 işçi, cep telefonu ile yardım çağrısında bulundu. Bunun üzerine devreye giren itfaiye ekipleri, işçilerin kurtarılması için seferber oldu. İşçilerin yangın sırasında panikleyerek alt kata indikleri belirlendi. İtfaiye ekipleri yerlerini belirledikleri işçileri ip ve çatıda bulunan gemici merdiveni ile kurtardı.
 

Kurtarılan işçiler, içeride çalıştıkları sırada yangın çıktığını ve alt kata sığındıklarını ifade ettiler. Binada yaşan ünlü avukat Harun Tavşancı, "Üst katlarda 5-6 yıldır süren onarım ve yenileme çalışması var. Bu çalışma nasıl bu kadar uzun sürer anlayamıyorum. Dikkatsizlik sonucu böyle bir olay yaşandı. Alt katlarda da yangın sensorları dumanı algıladıktan sonra evlere ve diğer katlara su girmiş." dedi.
 

Tavşancı'nın kızı Deniz Tavşancı Kalafatoğlu ise, "Yukarıda çalışma sonrasında yangın çıkıyor. Böyle yüksek katlı binalar yapıyorlar ancak yaparken güvenlik önlemler ide alınmalı. İtfaiye kısa sürede geldi ancak yangına dışarıdan müdahale edemedi. Bu gibi çok katlı binalarda bu tür binalara karşı daha gelişmiş sistemler kullanılmalıdır." diye konuştu.
Bellevue Residance'ın içerisinde çok sayıda tanınmış isimler ikamet ediyor. Bu isimler arasında Nuri Ensari, Abdullah Kiğılı, Aydın Ayaydın, Yalçın Ayaydın ve Can Tanrıyar'da bulunuyor. İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler