YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korkunç oyun: Sivil katliamı yapıp suçu devlete atın!
Ağrı Valisi Musa Işın, bölücü terör örgütü PKK mensuplarına Doğubayazıt ya da Gürbulak Sınır Kapısı'nda sivilleri katletme talimatı verildiğini, suçun devletin üzerine atılmak istendiğini söyledi.
Korkunç oyun: Sivil katliamı yapıp suçu devlete atın!
16 Ekim 2015 / 17:23 Güncelleme: 16 Ekim 2015 / 17:28

Ağrı Valisi Musa Işın, Eleşkirt ilçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, terör örgütü ve destekçilerinin iki yıldır Ağrı'da büyük bir oyun oynadığını anlattı.

Işın, şöyle konuştu:

"Buna izin vermeyin. Buna izin verirseniz sizin de gördüğünüz gibi çocuklarınızı dağa götürüp öldürürler. Terör örgütü PKK, İslam dinine düşmandır. Bunlar sizin dininizi bilmezler. Dininize, Allahınıza ve Peygamberinize düşmandırlar. Kıblenizi tanımazlar. Başka kıble gösterirler. Güzel ülkemizi Afganistan'a, Suriye'ye çevirmek istiyorlar. Devletimiz güçlüdür, hepsinin üstesinden siz halkımızın desteğiyle gelir."

Teröristlere katliam talimatı

Işın, terör örgütünün Ağrı'da sivil katliam planı içinde olduğunu vurguladı.

"Özellikle Doğubayazıt'ta büyük bir sivil katliam yapıp bunu 'Devlet yaptı' diyecekler" ifadesini kullanan Işın, sözlerini şöyle tamamladı:

"Allah fırsat vermesin bunlara. PKK'nın Doğubayazıt ve Gürbulak Sınır Kapısı'nda böyle bir oyunu vardır. Bunu bertaraf etmeye çalışıyoruz. PKK'ya verilen talimat: Doğubayazıt ya da Gürbulak Sınır Kapısı'nda sivil katliam yapın, bunu da devlet yaptı diyelim. Seçim öncesi de işimize yarasın. Nasıl olsa biz Kürtleri çok rahat kandırabiliyoruz. Siz Kürtleri kandıramayacaksınız.

Kürtler, inşallah faziletleriyle sizleri boğacaktır. Kürt halkı hiçbir zaman zalimlerin yanında yer almadı. Kürt halkı dindardır, vatanına bağlıdır."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler