YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korkunç notlar: "PKK’ya ya da İsrail’e verelim"
İzmir 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 49’u muvazzaf 79’u tutuklu 357 sanığın yargılandığı ‘Gizli bilgi ve belge bulundurma’ davasının dördüncü gününde iddianamenin TRT spikerleri tarafından okunmasına devam edildi.
Korkunç notlar: "PKK’ya ya da İsrail’e verelim"
20 Nisan 2013 / 09:51 Güncelleme: 20 Nisan 2013 / 09:56

Suç örgütünün koordinatörleri arasında gösterilen tutuklu sanık Narin Kokmaz’a ait belgelerde, Hava Kuvvetleri’ne ait uçakların düşürülmesine ilişkin bilgiler ve irtibata geçilecek askerilerin kayıtlarının bulunduğu belirtildi.

Askeri belgelere korkunç notlar

‘Pandora’ veri tabanında “Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Harp Karargahı ve Muhabere Elektronik Tesisler Komutanlığı” başlıklı barış, savaş ve olağanüstü durumlarda her türlü baskın, sabotaj ve bunlara bağlı olarak tahrip, bombalama, sızma, silahlı taciz, yangın gibi konulara ilişkin hazırlanan belgelerde, “Önemli bilgi içeriyor. İsrail dahil devletler için olabilir. PKK’ya aktarmak maksadıyla kullanılabilinir” şeklinde notların bulunduğu ifade edildi.

"Sıfır sorun politikası’nı yıkalım"

“Pandora”da, Türk savaş gemileriyle ilgili ele geçirilen bir belgenin “Türkiye Cumhuriyeti Hükümetini ve Türk Silahlı Kuvvetlerini uluslararası ortamda zor durumda bırakmak” için delil olarak kullanılabileceğinin yer aldığı kaydedildi. Aynı belgede, “Komşularıyla sıfır sorun politikası güttüğünü savunan AK Parti hükümetinin uluslararası ortamda zor durumda bırakılması ve baskı altına alınması maksadıyla kullanılabilir” ifadelerinin bulunduğu bildirildi.

 

Stargazete

00:05
 // Biz Nasıl Bitmemişiz
O kadar hain, o kadar hırsız, o kadar katil, o kadar yahudi, o kadar banka hortumcuları olan bir devirde, nasıl bitmemişiz hayret ediyorum. Demekki bu hainler olmasaydı, Abd ve Rusyadan sonra üçüncü süper güç biz olacakmışız. Şu halkı biribirine kışkırtan muhalefetten kurduldukmu iş tamam. Halkın avukatı olacak gerçek bir muhalefet yok malesef. Gurupların avukatları kol geziyor....
21 Nisan 2013 00:05
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler