YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korkunç iddiaya sert tepki
Korkunç iddiaya sert tepki
30 Eylül 2010 13:44
Geçen yıl Ramazan Bayramı'nda şeker toplamak üzere evden çıkan ve bir daha haber alınamayan 3 çocukla ilgli korkunç bir iddia ortaya atıldı. Cezaevi'nde yatan bir mahkum gönderdiği mektupta çocukların organ mafyası tarafından kaçırıldığı ileri sürüldü.

Geçen yıl Ramazan Bayramı'nın ikinci günü şeker toplamak için evden çıkan ve kendilerinden haber alınamayan Ahmet Tekin (9), Dilruba Tekin (7) ve Türkan Ay'ın (11) organlarının çıkartılıp Fırat Nehri'ne atıldığı iddiasına, Ay ailesinden tepki geldi.  
 

Sivas'ta Ceza Evinde yatan bir mahkumun mektubunda, Kayseri'de kaybolan 3 çocuğun organlarının alındıktan sonra Fırat Nehri'ne atıldığını iddia etmesi üzerine kaybolan çocuklardan Türkan Ay'ın annesi Özlem ve babası İbrahim Ay, iddialara tepki gösterdi. 
 

"ÇOCUKLARIN ORGANLARININ ALINIP FIRAT NEHRİ'NE ATILDIĞINI SÖYLEYEN KİŞİNİN HİÇ Mİ VİCDANI YOK?"  

Türkan Ay'ın annesi Özlem Ay, çocuklarının kaçırılmasından beri birçok haber aldıklarını ama bu haberlerin hepsinin asılsız çıktığını söyleyerek, "Çocuklarımızın kaybolmasının üzerinden 1 yıldan fazla zaman geçti. Bu zamana kadar çok haber geldi. Gelen haberlerinin hepsi de asılsız çıktı. Son olarak da Sivas Ceza Evi'nde yatan bir mahkumun mektubu çıktı. Ben haberi sabah gördüm. Elim ayağım tutmadı. Ancak, çocuklarımızın organlarının alınıp Fırat Nehri'ne atıldığını iddia eden kişi nasıl bu kadar emin konuşuyor anlamadım. Bir bildiği mi var? Yoksa, nerden biliyor ve bu kadar kesin konuşuyor?" dedi.  
 

Çocuğunun kaybolmasından beri çok zor günler geçirdiğini dile getiren anne Özlem Ay, "Yavrum kaybolduğundan beri çok zor günler geçirdim. Her gün bir haber geldi. Her haber de mahvolduk. Bu kadar üzüldüğümüz yetmezmiş gibi şimdi de, organlarının alınıp Fırat Nehri'ne atıldığı söyleniyor. Böyle bir mektubu yazan kişinin hiç mi vicdanı yok? Demiyor mu, bu anne ve babalar ne yapar. Eğer, gerçekten doğru ise, kendi nerden biliyor, kendiside mi bu olayın içinde? Artık, kesin bir haber duymak istiyoruz" diye konuştu. 
 

"ORGAN MAFYASI VAR DEDİM, EMNİYET GÜÇLERİ İNANMADI"  

Baba İbrahim Ay, çocuklarının organ mafyası tarafından kaçırıldığını iddia ederek, "Ben çocuklar kaybolduğundan beri organ mafyasının bir parmağı olduğunu düşünüyorum. Ancak, polis ekipleri 'Türkiye'de milyonlarca insan var, mafya kaçırmak istese gelip sizin çocuklarınızı niye kaçırsın ki onca çocuk varken?' diye cevap veriyor. Organ mafyası yoksa eğer neden bu zamana kadar çocuklardan bir haber yok? Hısımlar tarafından kaçırılabileceğini söylüyorlar. Eğer öyle bir şey olsaydı, ben zaten kendim gider gerekeni yapardım. Hem benim akrabam yada hısımım yaptıysa diğer ailenin çocuğunu niye bırakmasın?" ifadelerini kullandı.  

Çocuklarının sağ salim kendilerin teslim edilmesini isteyen baba İbrahim, "İnşallah çocuklarımız sağ salim bize teslim edilir. Fırat Nehri'ne atıldıkları haberleri asılsız çıkar. Dayanılması zor bir durum" dedi.

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler