YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korkmaz'dan sert tepki: "Siz Cumhurbaşkanını tanıyor musunuz?"
Gazeteci-Yazar Tamer Korkmaz, CHP Milletvekili Özgür Özel'in, ""Hükümeti kurma görevi geciktirilmeden genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'na verilmelidir" açıklamasına sert tepki gösterdi. Korkmaz MHP'nin koalisyon tavrını da eleştirdi.
Korkmaz'dan sert tepki: "Siz Cumhurbaşkanını tanıyor musunuz?"
18 Ağustos 2015 / 08:34 Güncelleme: 18 Ağustos 2015 / 08:35

Kanal A ekranlarında Sivil Düşünce programına konuk olan gazeteci-yazar Tamer Korkmaz, CHP'li Haluk Koç ve Özgür Özel'in açıklamalarına sert çıktı.

İşte Tamer Korkmaz'ın o konuşması:

"Siz Cumhurbaşkanının gayri meşru olduğunu ifade etmediniz mi?"

"Siz Cumhurbaşkanını tanıyor musunuz? Beyefendi. Siz Cumhurbaşkanının gayri meşru olduğunu ifade etmediniz mi 7 Haziran gecesi? Cumhurbaşkanını gayri meşru ilan eden, Saray'a kaçak saray deyip gitmeyenler, Cumhurbaşkanını yok sayanlar şimdi bu cümlerinin arkasına sığınmasınlar. Bu ne yaman çelişki yani böyle bir şey yok."

"O zaman MHP'ye sen ne güne varsın? diye sorarlar"

"Burada MHP ile ilgili bir tespit yapmak zorundayız. CHP ile koalisyonu hep işaret ettiler. Sonra bu işin olmayacağı, Davutoğlu ve Kılıçdaroğlu tarafından açıklandı. Bir daha ısrarlı bir şekilde bir tur daha atıldı. Olmayacak bir şeyi tekrar önerdi. Şimdi burada siz MHP olarak bu kadar arzulu görünüyorsanız, başka arzulu olanlarla ilgili düşüncelerimizi burada söyledik. Ama MHP'nin böyle davranması başka bir anlama gelir. Çünkü bütün bu partilerin rakibi olan bir parti. Yani o zaman MHP'ye sen ne güne varsın? diye sorarlar. Yani sen ısrarla AK Parti, CHP koalisyonunu işaretliyorsan o zaman sana ne ihtiyaç var? Sen ne güne duruyorsun? Senin hiç bir şekilde bir iddian yok mu derler... Bunu seçmen tabanındaki değerlendirmesine bakmaksızın söylüyorum bu gerçekten zaaf oluşturan bir tablo."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler