YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Korg.tekrar görevinin başında
Korg.tekrar görevinin başında
18 Mart 2010 15:48
Balyoz soruşturmasında adı geçen Koregeneral Nejat Bek bugün yeniden görevine başladı...

Balyoz soruşturması ismi geçen ve ifade vermemek için rapor aldığı ileri sürülen 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek, bugün görevine yeniden başladı. Bek, tutuklandığı yönündeki sorulara ise bir gazetecinin kolunu tutarak, "Beni tutuyorsun" diye yanıt verdi.

Balyoz soruşturmasını yürüten İstanbul Özel Yetkili Cumhuriyet Başsavcıvekilliği'nin, CMK 261- 6 gereğince 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek, 'şüpheli' sıfatıyla ifade vermeye çağrıldıktan sonra Adana'da görülmeyen Bek, bugün Asri Mezarılıkta Şehitlikte yapılan 18 Mart Şehitleri Anma Günü'nde ortaya çıktı.

İfade çağrısını aldıktan sonra askeri hastanelerden 'sağlık raporu' aldığı sürülen ve bir süredir görülmeyen Bek, şehit anıtına çelenk koydu. Bek, daha sonra şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Bek, bir gazetecinin Balyoz soruşturması kapsımında ifade verip, gözaltına alndığınız doğru mu sorusuna, "Bugün Şehitleri anma günü. Çok kutsal bir gün. Hepimizde kutsal görev yapıyoruz" diye yanıt verdi.

Ardından bir başka gazetecinin, bir gazetede tutuklandığı yönünde haberlerin çıktığını sorması üzerine, gazetecinin kolunu tutup sıkan Bek, "Beni tutuyorsun" diye cevap verdi.

Bek daha sonra şehit mezarı daha ziyaret edip Adana Valisi İlhan Atış ile birlikte şehitlikten ayrıldı.

A.A.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler