YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köprü çilesi sona erdi!
Köprü çilesi sona erdi!
23 Ağustos 2012 11:27
FSM'deki trafik çilesi bitti, köprüler artık ücretli...
Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprü-sü'nde 18 Haziran'da başlayan ve trafikte büyük sıkıntılara sebep olan bakım ve onarım çalışmaları nihayet tamamlandı. 66 gün süren çalışmalar önceki gün sona erdi.

Dün de temizlik çalışmaları tamamlandı. Asfaltlanan yolda işaretleme işlemleri gerçekleştirildi. Karayolları görevlileri, köprü üzerindeki bariyer, boru, elektrik kabloları ve çalışmalarda kullanılan malzemeleri toplayıp köprüden ayrıldı. Öğleden sonra ise köprünün kapalı olan 8 şeridi yeniden trafiğe açıldı. Çalışmalar kapsamında, KGS ve OGS gişelerini birbirinden ayıran çelik bir bariyer yola monte edildi. Böylece, OGS kullanan araçlar ile KGS kullananların köprüye girmeden önce kendi şeridine girmesi ve gişeler önünde oluşan yığılma engellenmeye çalışıldı. Bakım sebebiyle trafik yoğunluğunun yaşandığı Haliç Köprüsü'ndeki çalışmaların ise 17 Eylül'e kadar tamamlanacağı öğrenildi.

ÜCRETLİ GEÇİŞE HAZIRLIKSIZ YAKALANDILAR

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Habip Soluk, planlamaya göre 17 Eylül'de tamamlanacak çalışmaların erkene alındığını hatırlattı. Soluk, "26 Temmuz'da mesai arkadaşlarımızla yaptığımız iftarda Bakanımız Sayın Binali Yıldırım, 17 Eylül'ün uzun bir tarih olduğunu, sürenin 30 Ağustos'a çekilmesini istemişti. Biz de üç vardiyaya çıkarak köprüyü bugüne hazırladık." dedi.

Köprünün yeniden trafiğe açılmasıyla bakım süresince ücretsiz yapılan geçişler eskiye döndü. KGS ve OGS gişeleri, geçişlerden otomatik ücret kesmeye başladı. Ücretli geçişlerin başladığından habersiz olan yüzlerce sürücü ise bu duruma hazırlıksız yakalandı. Bazı sürücüler kaçak geçerken bazıları da diğer sürücülerden yardım istedi. Köprünün trafiğe açılmasının sevindirici olduğunu belirten sürücüler, "Gişelerden geçişin ücretli olduğundan haberimiz yoktu. Ancak buraya gelince öğrendik. Bu durum bizi mağdur etti." diye konuştu. (Zaman)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler