YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köprü açılışı öncesi Erdoğan'dan anlamlı ziyaret
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yavuz Sultan Selim köprüsünün açılışı öncesi Yavuz Selim Han'ın kabrini ziyaret etti.
Köprü açılışı öncesi Erdoğan'dan anlamlı ziyaret
26 Ağustos 2016 / 16:14 Güncelleme: 26 Ağustos 2016 / 16:17

Tarihi İpek Yolu'nun devamı niteliğindeki Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı bugün Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

YAVUZ SULTAN SELİM HAN'IN MEZARINI ZİYARET ETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan dünya liderlerinin de katılımıyla hizmete açılacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışı öncesi İstanbul Fatih'te bulunan Yavuz Sultan Selim Han'ın mezarını ziyaret ederek dua etti.

EN YÜKSEK KULEYE SAHİP ASMA KÖPRÜ

İstanbul trafiğini rahatlatacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Kuzey Marmara Otoyolu projesi ile yap-işlet-devret modeliyle ICA tarafından inşa edildi.

Yaklaşık 4,5 milyar dolara mal olacak Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 59 metre genişliği ile dünyanın en geniş, bin 408 metrelik ana açıklığı ile üzerinde raylı sistem bulunan en uzun asma köprüsü ve 320 metreyi aşan yüksekliği ile dünyanın en yüksek kuleye sahip asma köprüsü olma özelliğini elinde bulunduracak.

 

HABER7

Başlarımızın tâçları
 // Rasim DUMAN
Bu resmi görmeyi nâsibettiği için Rabbime sonsuz hamd ve şükürler olsun. Şimdi böyle bir Cumhurbaşkanı'na "tiran, paranoyak, Hitler, Firavun, Nemrut, Stalin" yakıştırmaları yapan F.GÜLEN'in, hangi "gayyalara" düştüğünü gördünüz mü...? Bu alçak Deccâl'in hâlâ arkasından gidenler : Şu resimdeki insana o yakıştırmaları yaparsanız, yaptığınız isnatlar aynen size rücû eder, bilesiniz !...
27 Ağustos 2016 Cumartesi 06:47
reis
 // erol yiğitoğlu
işte ecdat işte torun.Elhamdülillah....
26 Ağustos 2016 Cuma 23:09
reis
 // Mehmet
Cok anlamli Resim Seni seviyoruz Reis...
26 Ağustos 2016 21:58
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler