YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'ya Erbakan Üniversitesi teklifi
Konya'ya ''Necmettin Erbakan Üniversitesi'' teklifi
Konya'ya Erbakan Üniversitesi teklifi
29 Şubat 2012 / 14:18 Güncelleme: 29 Şubat 2012 / 14:16

AK Parti Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Konya Üniversitesinin adının, ''Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi'' olarak değiştirilmesini öngören kanun teklifi verdi.

Kapusuz ve milletvekili arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan kanun teklifiyle, ''Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanunu ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması'' amaçlanıyor.

Kanun teklifinin gerekçesinde, Türkiye için büyük hizmetlerde bulunan ve halk tarafından sevilen devlet büyüklerinin adlarının eğitim müesseselerine verilmek suretiyle gönüllerde canlı tutulmasına yönelik uygulamalar yapıldığı anımsatıldı. Gerekçede, ''Bu amaçla, kendini Konya'ya ve ülkesine hizmet etmeye adayan, ülkemize Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı, Milletvekilliği görevleri ile üstün hizmetler yapan Necmettin Erbakan'ın isminin Konya'da ve ülkemizde yaşatılması amacıyla, vefatının birinci yıldönümünde, daha önce kurulan üniversitenin adının ülkemizdeki genel uygulamaya paralel olarak 'Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi' olarak değiştirilmesi amaçlanmıştır'' ifadeleri kullanıldı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler