YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Konya'ya ağır darbe indirmek istediler'
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Konya ticaretine 28 Şubat'ta çok ağır darbe indirmek istediler." dedi.
'Konya'ya ağır darbe indirmek istediler'
16 Aralık 2012 / 17:30 Güncelleme: 16 Aralık 2012 / 17:36

Erdoğan, Mevlana Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, yıl başından itibaren öğrencilerin burs ve kredilerini de artıracaklarını belirtti.

Başbakan Erdoğan, şunları söyledi: ''Biz buyuz. Ama bunu göremeyenler yok mu? Var. Gözleri var görmezler, kulakları var duymazlar, dilleri var hakkı, hakikati konuşamazlar. Çünkü onlar gözleri kapalı olarak gündüz dolaşırlar çünkü onların hayatı hep gecedir. Allah'ın izniyle, milletimizin güven ve desteğiyle, sizlerin hayır dualarıyla Türkiye kararlı şekilde yoluna devam ediyor. Bizler bu kararlılıktan asla vazgeçmeyeceğiz ve yolumuza bu şekilde devam edeceğiz. Bu yürüyüşü, bu istikrarlı yürüyüşü hiçbir zaman kesintiye uğratmayacağız. 2023 hedeflerimize artık şurada 10 yıl kaldı. Hep birlikte çalışarak, üreterek bir birimize inanarak, güvenerek 2023 hedeflerimizi de tutturacak ve Türkiye'nin dünyanın ilk on arasında yer aldığını göreceğiz. Bütçe görüşmelerinde ifade ettim, ekonomi ve demokrasi bir birini güçlendiren, birbirini destekleyen yani atbaşı giden iki alandır. Ekonominin kötüye gittiği dönemlerde demokrasi yara aldı. Müdahale edilen dönemlerde ekonomi yara aldı. 27 Nisan'da e-bildiri yayımlandığında oluşan faiz artışıyla Türkiye yıllık 2 milyar dolar tutarında ağır bir bedel ödedi. Aynı şekilde 28 Şubat döneminde ödenen ekonomik bedeli en iyi Konya biliyor. Anadolu'nun ortasında kendi yağıyla kavrulan, kendi imkanlarıyla büyüyen Konya sanayisine, Konya ticaretine 28 Şubat'ta çok ağır darbe indirmek istediler. Ama Konya da Türkiye'nin diğer şehirleri de bu darbelere göğüs gerdi, sabretti hem Türkiye'yi büyütmeye hem de demokrasiyi yüceltmeye devam etti."

 ''Ne olur birbirimizi Allah için çok sevelim'' ifadesini kullanan Erdoğan,  şöyle devam etti. ''Bizi birbirimize düşürmek isteyenlere asla pirim vermeyelim. Biz enerjimizi burada harcamayacağız. Biz enerjimizi dışarıya harcayalım. Bizi ayırmak isteyenlere, bölmek isteyenlere asla kulak asmayalım. Çünkü bizim bu ülkede yapacağımız daha çok iş var. Yapacağımız daha çok şeyler var. Bizi kıskananlar var. Onların oyununa gelmeyelim. İnanıyorum ki bu oyunu bozacağız. Bu güzel gidişimizi, bu birlik beraberlik içindeki gidişimizi kıskananlara en güzel cevabı sizler birlik, beraberlik içinde bugüne kadar hep sandıklarda verdiniz. İnanıyorum ki bundan sonra da vereceksiniz. Bu millete, bu ülkeye, Konya'ya, Konya gibi şehirlerimize yeni bedeller ödetilmesine, yeni faturalar yüklenmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Özellikle kardeşliğimizi hedef almak suretiyle yapılan saldırıları, girişimleri, kirli senaryoları biz yine kardeşliğimizle dayanışmamızla bertaraf edeceğiz."

CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler