YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'daki yangında 60 işyeri kül oldu
İtfaiye ekipleri kontrol altına almaya çalıştığı yangın büyüyerek devam ediyor
Konya'daki yangında 60 işyeri kül oldu
02 Ağustos 2009 / 12:59 Güncelleme: 02 Ağustos 2009 / 00:00

Konya'da kundaklama sonucu çıktığı iddia edilen haldeki yangında 60 işyeri yandı. Yangını şu ana kadar kontrol altına alamayan itfaiye ekiplerine tepki gösteren hal esnafı, zararının kişi başı ortalama 100 bin TL olduğunu söyledi.
 


Selçuklu ilçesi Adnan Menderes Sebze ve Meyve Hali'nde saat 11.30 sularında çıkan yangın büyüyerek devam ediyor. Kundaklama sonucu çıktığı ileri sürülen yangında şuana kadar 60 dükkan yandı. Sebze ve meyve kasalarına sıçrayan yangın büyüyerek devam ediyor.
 


Çok sayıda itfaiye ekibinin görev aldığı yangında polis ve sağlık personeli de çalışıyor. Dumandan zehirlenenlere müdahale eden sağlık görevlileri her ihtimale karşı hal çevresinde hazır bulunuyor. Yangında çalışan tüm personele dumandan korunması için maske dağıtıldı. Zaman zaman yaşanan gerginliklere polis müdahale etti. Hal çevresinde geniş güvenlik önlemleri alınırken, vatandaşlar yangından uzak tutuluyor.
 


Konya Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği (KONMESKOM) Başkanı Halil İbrahim Gürbüz, sabah saatlerinde 5 bölgede başlayan yangını kendi imkanlarıyla söndürmeye çalıştıklarını ifade etti.
 


Hal çalışanlarının kendisine haber eder etmez anında ola yerine geldiğini söyleyen Gürbüz, "Küçük çaplı olanları söndürmek için esnafla birlikte çalıştık. Halin arka kısmında büyüyen yangını itfaiye ekipleri söndürmeye çalıştı. Sebze ve meyve kasaları çam ve plastikten olduğu için itfaiye yangını söndürmekte güçlük çekiyor. Halde 80 dükkan bulunuyor bunlardan 60'ı şuana kadar yangında hasar aldı. Maddi kaybımız çok büyük, can en büyük tesellimiz ise can kaybının meydana gelmemesidir." diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler