YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'da şehit olan pilotlara veda
Konya'da f-4'ün düşmesi sonucu şehit düşen Mustafa Tanış ve Mustafa Delikanlı için tören düzenlendi.
Konya'da şehit olan pilotlara veda
06 Mart 2015 / 08:00 Güncelleme: 06 Mart 2015 / 11:29

Dün sabah saatlerinde Eskişehir'den planlı eğitim uçuşu için kalkan F-4E 2020 uçağı, saat 09.50'de Konya Atış Sahasında henüz bilinmeyen bir nedenle kaza kırıma uğradı ve iki pilot şehit oldu.

Tören düzenleniyor

Konya'daki F-4 faciasının ardından şehit olan Hava Pilot Yüzbaşı Mustafa Delikanlı ve Kurmay Yüzbaşı Pilot Mustafa Tanış için Eskişehir 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda tören düzenlendi.

Genelkurmay Başkanı da katıldı

Muharip Hava Kuvveti ve Hava Füze Savunma Komutanlığı 1'inci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda yapılan törene, Genel Kurmay Başkanı Necdet Özel, Hava Kuvvetleri Komutanı, şehitlerin aileleri, yakınları, mesai arkadaşları katıldı.

Özel ve askeri erkan, şehit aileleriyle tek tek görüşerek başsağlığı diledi. Törende duygusal anlar yaşandı. Ayakta durmakta zorlanan şehit aileleri ve yakınlarını, şehitlerin mesai arkadaşları teselli ederek ayakta tutmaya çalıştı. Konya'dan uçakla getirilen şehitlerin naaşları askerlerin omzundan tören alınana kondu. Meslektaşları, şehitleri tören alanında asker selamı ile karşıladı. Aileler şehitlerin Türk bayrağına sarılı tabutlarına sarılıp gözyaşı döktü.

Etiketler: , , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler