YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'da 20 gözaltı...
Konya'da 20 gözaltı...
06 Ocak 2010 11:29
Konya merkezli 8 ilde düzenlenen opesyonlarda 20 kişi gözaltına alındı...

Konya polisi tarafından Konya merkezli Ankara, İstanbul ve Osmaniye'nin de aralarında bulunduğu 8 ilde düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 20 kişiden 4'ü serbest bırakıldı. Halen gözaltında bulunan ve sorguları süren 16 kişi tekrar sağlık kontrolünden geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şubesi ekipleri, adam kaldırma, çek-senet tahsilatı ve tehdit suçlarına karışan suç örgütüne yönelik dün sabah eş zamanlı olarak operasyon düzenlemişti. Operasyon kapsamında aralarında Ülkü Ocakları Konya eski İl Başkanı İ.A. ile eski üyelerin de bulunduğu 20 kişi gözaltına alındı. KOM Şubesi'nde sorgulanan 4 kişi, alınan ilk ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. Halen gözaltında olan ve sorguları devam eden 16 kişi, sabah erken saatlerde çevik kuvvet otobüsleriyle Konya Numune Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Kontrolleri tamamlanan şüpheliler hastanedeki işlemlerin ardından sorgularının devamı için tekrar KOM Şubesi'ne götürüldü.

Konya polisi, 2007 yılında da düzenlediği suç örgütü operasyonunda o dönem Ülkü Ocakları Konya Şubesi Başkanlığını yürüten İ.A. ile üyelerini gözaltına almıştı. Yaklaşık 1 yıl cezaevinde kalan ve tahliye edilen şüphelilerin yargılanması tutuksuz olarak devam ediyordu. Şüpheliler, ikinci kez suç işlemek amacıyla yasadışı örgüt kurmak ve suç işlemekten gözaltına alındı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler