YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya'da 20 adrese baskın
Konya'da 20 adrese baskın
21 Şubat 2012 12:48
20 farklı adrese baskın yapan polis, 19 kişiyi gözaltına aldı

Konya'da suç örgütü kurarak ''çek-senet tahsilatı, kurşunlama, darp'' gibi suçlara karıştığı iddia edilen bir gruba yönelik sabah erken saatlerde düzenlenen operasyonda, 19 kişi gözaltına alındı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, gelen şikayetler üzerine, Y.A'nın (36) liderliğini yaptığı öne sürülen bir grubu takibe aldı.

Teknik ve fiziki takip sonrasında polis, 20 ayrı adrese şafak vakti eş zamanlı baskın düzenledi. Kent merkezinde yapılan baskınlarda 19 kişi gözaltına alındı.

Gasp, yaralama gibi suçlardan poliste kaydı bulunan Y.A. ile beraberindekilerin, kiraladıkları iş yerinde çek-senet tahsilatı, darp ve cebir suçlarıyla bazı iş yerlerinin kurşunlanması olaylarına karıştığı iddia edildi.

Şüphelilerin evlerinde arama yapan polis, 5 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi. 20'ye yakın kişinin, darp edildiği gerekçesiyle polise başvurduğu öğrenildi.

Suç örgütü kurmak ve üye olmak suçlarından gözaltına alınan 19 kişi, Konya Numune Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildi.

Zanlıların sorgusu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde yapılıyor. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler