YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konya şehidini uğurladı!
Batman'da teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Serkan İpek, Konya'da toprağa verildi...
Konya şehidini uğurladı!
18 Ocak 2010 / 14:57 Güncelleme: 18 Ocak 2010 / 15:02

Batman'da teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Uzman Jandarma Çavuş Serkan İpek, memleketi Konya'nın Ereğli ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Batman'ın Sason ilçesi ile Diyarbakır'ın Kulp ilçesi arasındaki dağlık kesimde operasyona çıkan askerlere teröristlerin ateş açması sonucu şehit olan 24 yaşındaki Usman Jandarma Çavuş Serkan İpek şehit olmuş, bir asker de yaralanmıştı. Şehidin naaşı bugün memleketi Ereğli'de babası 10 yıl önce öldüğü için annesi Sevdiye İpek'in yaşadığı eve getirildi. Anne İpek, kardeşleri ve yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Daha sonra şehidin naaşı, cenaze namazının kılınacağı Ulu Camii'ne götürüldü. Cenaze törenine Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Garnizon Komutanı Tümgeneral Alaeddin Örsal, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ergun Koçak, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Hüseyin Özçoban, İl Emniyet Müdürü Vekili Kenan Özgür, askeri ve mülki erkan ile binlerce vatandaş katıldı. Ulu Camii'nin önüne konulan şehitin Türk Bayrağına tabutuna annesi Sevdiye İpek ve yakınları sarılarak ağıtlar yaktı. Anne İpek ve şehidin kardeşleri ayakta güçlükle duruken, onlara bayan astsubaylar ve sağlık görevlileri eşlik etti. Şehidin özgeçmişinin okunmasının ardından cenaze namazı kılındı. Askerlerin omzunda camiden çıkartılan şehidin Türk Bayrağına sarılı tabutunu vatandaşlar omuzlarına alarak mezarlığa kadar götürdü. Kalabalık terör örgütüne tepki gösterirken, alkışlar ve sloganlarla cenaze mezarlığa taşındı. Bu sırada cenazenin arkasından gelen şehidin ailesi, gözyaşları içerisinde cenazeyi takip etti. Şehidin cenazesi Meydanbaşı Mezarlığı içerisindeki Şehitlikte toprağa verildi.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler