YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Konsoloslukta şüpheli paket
Konsoloslukta şüpheli paket
07 Mayıs 2010 20:47
Alman Konsolosluğu yanındaki şüpheli valiz, robotla imha edildi

Beyoğlu'nda bulunan Almanya İstanbul Başkonsolosluğu yakınına bırakılan valiz, İstanbul polisini alarma geçirdi. Bomba imha robotu tarafından patlatılan valizden bazı evraklar çıktı.
 

Olay, akşam saatlerinde Gümüşsuyu Caddesi üzerinde bulunan Almanya'nın İstanbul Başkonsolosluğu yakınında meydana geldi.
 

Konsolosluk önünde nöbet tutan polis ekipleri tarafından fark edilen valiz önce bomba imha uzmanlarına bildirildi. Uzman ekipler gelinceye kadar valiz etrafına güvenlik şeridi çekildi. Polis ekipleri tarafından cadde tek yönlü trafiğe kapatıldı. Bomba imha uzmanlarının olay yerine gelmesi biraz uzun sürünce güvenlik önlemleri daha da artırılarak, cadde her iki yönden trafiğe kapatıldı.
 

Olay yerine gelen uzman ekipler, bomba imha robotunu hazırladı. Robotun hazır hale gelmesinin ardından valizin olduğu yere doğru hareket ettirildi. Araçtan kumanda edilen robot konumunu aldıktan sonra çantayı su bombası ile patlattı.
 

Yapılan incelemede çanta içinden çeşitli evraklar çıktığı gözlendi. Bu sırada olay yerindeki vatandaşlar meraklı bakışlar arasında valizin imha edilmesini izledi. Çantanın boş olduğunun anlaşılması üzerine polisler ve çevrede meraklı bekleyen vatandaşlar da rahat bir nefes aldı.
 

 Bomba alarmının sona ermesiyle caddede hayat normale döndü. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler