YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komutanlıktan sızmaya karşı özel önlem
Çiçek hakkında çıkan iddiaların ardından bilgi güvenliği ile ilgili ek tedbirler almaya başladı. Komutanlık, emekli personel dahi olsa ana karargah binasına ziyaretçi girişini kısıtladı.
Komutanlıktan sızmaya karşı özel önlem
05 Mart 2010 / 08:03 Güncelleme: 05 Mart 2010 / 08:42

Darbe Andıcı'nda imzası bulunan Albay Dursun Çiçek'in ikinci kez tutuklanıp tahliye olmasından sonra seminer verdiği Ankara'daki Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda sızmalara karşı özel önlemler alındı. Komutanlık, karargah binasına ziyaretçi girişini emekli komutanlık personelini de dahil ederek kısıtladı.

SEÇİLMİŞ SUBAYLARLA

Sızma önleminin alındığı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'ndaki binada Albay Dursun Çiçek'in 'seçilmiş subaylara' üç gün süren ve sır gibi saklanan gizli bir seminer verdiğini Yeni Şafak iki gün önce duyurmuştu. Haberde Islak imzasının yer aldığı darbe andıcı ortaya çıktıktan sonra 'terör örgütüne üye olmak' suçlamasıyla 11 Kasım 2009'de ikinci kez tutuklanan ama avukatının itirazı üzerine serbest kalan Albay Dursun Çiçek'in 18-20 Kasım tarihleri arasında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda bir seminer düzenlediği ifade edilmişti. Çiçek, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargahı'ndaki, Terörle Mücadele Mükemmeliyet Merkezi Akademik Kurulu'na 4 Eylül 2009'da geçici olarak atanmıştı. Akşam gazetesinin haberine göre, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Albay Çiçek hakkında çıkan iddiaların ardından bilgi güvenliği ile ilgili ek tedbirler almaya başladı. Komutanlık, emekli personel dahi olsa ana karargah binasına ziyaretçi girişini kısıtladı.

 

Erzurum'da yargılanabilir

Darbe andıcının altında ıslak imzası bulunan Albay Dursun Çiçek'in, planın ilk uygulanmaya konulduğu yer olan Erzincan Ergenekonu soruşturmasını yürüten savcılar tarafından soruşturulacağı belirtiliyor. Erzincan'a "Yıllardır hiç gitmediğini" iddia eden ancak 2009 yerel seçimler döneminde, terör örgütüne üye suçlamasıyla cezaevine konulan Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı ile Erzincan Orduevinde görüştüğü gizli tanıklarca deşifre edilen Çiçek'in, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanacağı öne sürülüyor.

Yeni Şafak

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler