YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komutanı ağlatan oyun
İki askerin şehit olduğunu anlatan oyunu izleyen komutan, gözyaşlarını tutamadı.
Komutanı ağlatan oyun
10 Kasım 2011 / 17:55 Güncelleme: 10 Kasım 2011 / 18:05

Kayseri'de 10 Kasım Atatürk'ü anma töreninde Kurtuluş Savaşı sırasında iki askerin şehit olduğunu anlatan oyun salondakileri ağlattı. Kayseri Jandarma Alay Komutanı Yusuf Kenan Topçu da gözyaşlarını tutmakta zorlandı.

10 Kasım Atatürk'ü anma törenleri Cumhuriyet Meydanı'ndaki programdan sonra İl Kültür Müdürlüğü tiyatro salonunda devam etti. Arif Molu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri tarafından Atatürk'ün hayatı ve Kurtuluş Savaşı sırasında yaşananları konu alan oyun sahnelendi. 

Salonun tıklım tıklım dolduğu törene Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Serdar Altıntuğ, İl Jandarma Alay Komutanı Yusuf Kenan Topçu katıldı.

Öğrencilerin başarıyla sergilediği oyunda, Elif'in ilk nişanlısı Mehmet'in savaşta şehit düşmesi salondakileri duygulandırdı. Oyunun devamında Elif'in ikinci nişanlısı Cemal ile evlilik hazırlığı yaptığı ve kınasının yakıldığı sırada acı haberin gelmesi, salonda bulunan herkesi gözyaşlarına boğdu.  

Salonda, oyunu en ön sırada izleyen komutanlar da duygulanırken, Jandarma Alay Komutanı Yusuf Kenan Topçu, gözyaşlarını tutmakta zorlandı. Elindeki mendili gizlemeye çalışan Yusuf Kenan Topçu, akan damlalara engel olamadı. İHA

 

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler