YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komutana şok tepki
Şırnak'ta teröristlerce döşenen mayınla şehit olan askerin babası törende komutana "Emanete sahip çıkmadınız"diye tepki gösterdi. Korg.Altıntaş da "Nasıl olduğunu sonra anlatırım" diyerek şehit babasını ikna etmeye çalıştı.
Komutana şok tepki
09 Mayıs 2010 / 09:44 Güncelleme: 09 Mayıs 2010 / 10:00

Şırnak'ta teröristlerin döşediği mayınla şehit olan Mehmet Emin Şener Van'da toprağa verildi. Törende şehidin babası, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş'a, "Oğlumu size emanet etmiştim, emanetime sahip çıkmadınız. Ölüsünü getirdiniz." dedi. Altıntaş ise "Emanetinize sahip çıktık. Nasıl olduğunu sonra anlatırım." karşılığını verdi.

Türkiye önceki gün Dağlıca'da verdiği şehitlerin yasını tutarken dün de Şırnak ve Hakkari'den iki şehit haberi geldi. Şırnak'ın Uludere ve Hakkari Yüksekova'da teröristlerin döşediği mayınlara basan iki asker şehit oldu. Şırnak'ta şehit olan Er Mehmet Emin Şener, dün Van'da düzenlenen törenle toprağa verildi. İskele Mahallesi Camii'nde düzenlenen törende şehit babası Mustafa Şener, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Nazım Altıntaş'a, "Oğlumu size emanet etmiştim. Emanetime sahip çıkmadınız. Ölüsünü getirdiniz." dedi. Korgeneral Altıntaş, "Emanetinize sahip çıktık. Nasıl olduğunu ben sonra sana anlatırım." karşılığını verdi.

Cenazenin caminin önüne gelmesiyle şehidin babası, annesi ve kardeşleri tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Tabuta sarılan şehit anne Saime Şener, "Oğlum sana doyamadım, yüreğimi yaktın" şeklinde Kürtçe ağıtlar yaktı. Şehidin akrabası Mahmut Namedoğulları, "Bu kardeş kanını durdurun. Çanakkale'de Türk ve Kürt'ü birlikte şehit oldu. Ama şimdi kardeş kardeşin kanını akıtıyor." diye bağırdı. Şehidin cenazesi dualarla defnedildi.

Diğer yandan önceki gün Hakkari'deki Dağlıca Karakolu'nda şehit düşen Adanalı Uzman Çavuş Metin Can'ın evinde büyük yas var. Şehidin babası Güngör Can, oğlunun şehit olmadan kendisini aradığını ancak konuşamadıklarını söyledi. Güngör Can, "Oğlumla görüşürken durumunun iyi olduğunu söyledi. Beni merak etmeyin, ben şehit olursam arkamdan ağlayıp düşmanı sevindirmeyin, dedi. Baba, 3 gün görevimiz kaldı. Sonra aşağı ineceğiz, nerede müsait olursam seni arayacağım, dedi. Ona söz verdim. Olay günü de saat 11.00 sularında benim telefonumu çaldırdı. Daha sonra defalarca aramama rağmen telefonu cevap vermedi. Saat 14.00 sularında da şehit haberini aldım. Vatanımız sağ olsun." dedi. Öte yandan, şehit cenazesinin hava muhalefeti nedeniyle bugün toprağa verileceği açıklandı. Dağlıca'da şehit olan diğer asker Uzman Onbaşı Abidin Tanrıkolu'nun cenazesi de dün memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesine hava muhalefeti nedeniyle beklenen zamanda ilçeye ulaşamadı. Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde güvenlik güçleri ile terör örgütü PKK üyeleri arasında arasında çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Abidin Tanrıkolu da memleketi Adıyaman'ın Besni ilçesinde düzenlenen törenle toprağa verildi. Şehidin ablası Filiz Tanrıkolu, "Bir tane zengin çocuğu yok. Hep fakir fukaranın çocuğu ölüyor. Onlarınki de şehit olsun anlasınlar acılarımızı. Çocuklarımızı 'şehit olsunlar' diye büyütmüyoruz. Hepimiz aynı bayrak altında yaşıyoruz. Neyi paylaşamıyoruz. Dinsin artık bu gözyaşı." diyerek ağladı.

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler