YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kömürcü kimliklerini gösteren polislerin kendisine
Kömürcü kimliklerini gösteren polislerin kendisine
Kömürcü kimliklerini gösteren polislerin kendisine
02 Eylül 2008 / 07:53 Güncelleme: 02 Eylül 2008 / 00:00

Ergenekon sanığı Güler Kömürcü'yü ziyaret eden Ankara'da görevli bir grup emniyet görevlisi 'evine cihazlar yerleştirildiği' bilgisi veriyor. Çömez'e bilgi veren Kömürcü, evinde arama yapılması için Küçük'ten yardım istiyor. Evde dinleme cihazına rastlanmıyor



Emniyet içinde Ergenekon operasyonunu yürüten İstanbul Organize Suçlarla Mücadele'ye baskın yapılmasına yol açan köstebek olayının sarsıntısı sürerken, Ergenekon sanığı Güler Kömürcü'ye giden bir grup polisin, “salonunuza, evinize sizin olmadığınız zamanlarda girildi, cihazlar yerleştirildi” diye ihbarda bulunduğu ortaya çıktı. Ergenekon operasyonu kapsamında gözaltına alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan gazeteci Güler Kömürcü'nün Ergenekon iddianamesinin eklerinde yer alan konuşmasında eski milletvekili Turhan Çömez'e bu olayı aktararak, “Ankara emniyetinden benim okurum olduğunu iddia eden hakikaten samimi üç kişi geldi çat kapı” dediği belirlendi.


SAYGIMIZ SONSUZ


Kömürcü kimliklerini gösteren polislerin kendisine şu bilgiyi verdiklerini aktardı: “Biz size saygı duyuyoruz ve bunu yaparken de şu anda risk altındayız yani duyulduğu an hepimiz mesleğimizden oluruz direk işte daire başkanının talimatı ile salonunuz, eviniz sizin olmadığınız zamanlarda girildi, cihazlar yerleştirildi. Ayrıca evinize bugünlerde şuç unsuru birşey konulacak...”


Yalvarıyorum yardım edin


Çömez'e, “Bugün tespit yaptırıcam evdeki cihazlarla ilgili onları bekliyorum” diyen Kömürcü'nün bu konuda Veli Küçük'ten yardım istediği öğrenildi.


Bu konuda Küçük ile Kömürcü arasında şu konuşmanın geçtiği tespit edildi:


G-Ev konusu baktıracaktın ya eve. Bu çok acil fevkalade bir gelişme var


V-Şimdi ben bi arkadaşı...


G-Ne olur yalvarıyorum bak senden hiçbir şeyi bu kadar istemem. Bugün ne olur.


KÖMÜRCÜ ISARLI


Küçük'ün genel müdürüne talimat vereceğini söylemesine rağmen Kömürcü ısrarını sürdürüyor:


G-Ne olur ama baktırmadan daha fazla yani ne gerekiyorsa yapalım ya lütfen ya sen hiçbir şey istemedim biliyorsun bu çok benim için hassas.


V-Bir Dakka (Kadir, Melih Binbaşı geldi mi hemen kendisiyle acele bi görüşmem lazım)


G-Ya dün gelip bizzat söyledi. Bizzat birisi söyledi salon tamamen dolu kayda alıyorlar ayrıca bugünlerde bir tertibe hazırlanıyorlar eve ekstra girmeye yani.


V-Melih günaydın Melih ben gelcem e biraz işlerim var dışarıda şey dicem şimdi çok acele hemen bugün bu evde dinleme yapılıyor bi tanıdığımızın birisinin evinde dinleme var bi şey yerleştirmişler o çip dediğimiz şeyler var ya onların dinleme tespitlerini acele yaptırmamız lazım. Bugün hemen bi eleman bulun.


DİNLEME ÇIKMIYOR


Kömürcü dinleme cihazlarını aratan Melih isimli şahısla yaptığı konuşmada ise evinde bir şey çıkmadığını öğreniyor:


G- Dün eleman getirdi bütün salonu tarattırdı.Dinleme olup olmadığına baktırdı. O alet ne kadar güzel bir şey. O aletten satın alsak biz


M-Teşkilatlara bile pahalı şeyler, araçlar çünkü.


G-Olsun teşkilatımıza nasıl olmaz. Öyle bir şey olması lazım. YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler