YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kömür sahasında göçük!
Kahramanmaraş'ta Elbistan Termik Santrali'nin kömür üretim sahasında göçük meydana geldi. Vali Şükrü Kocatepe, 5 işçiden haber alınamadığını arama çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.
Kömür sahasında göçük!
10 Şubat 2011 / 10:51 Güncelleme: 10 Şubat 2011 / 12:25

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Afşin-Elbistan B Termik Santrali için kömür üretimi yapılan sahada yaşanan göçüğün ardından 5 işçiden haber alınamadığını, arama ve kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

KAHRAMANMARAŞ'TA KÖMÜR SAHASINDA GÖÇÜK

Kahramanmaraş'ta Afşin-Elbistan B Termik Santrali için kömür üretimi yapılan sahada göçük meydana geldi.    

Edinilen bilgiye göre, Afşin-Elbistan B Termik Santrali için kömür üretimi yapılan sahada bir iş makinesinin çalıştığı sırada göçük yaşandı. Bunun üzerine çok sayıda ambulans ve arama-kurtarma ekibi bölgeye sevk edildi. 

Göçüğün meydana geldiği sahada çalışan kimi işçiler göçük altında kalanlar olduğunu iddia ederken, olayı öğrenerek kömür üretim sahasına gelen çok sayıda işçi yakını jandarma ekipleri tarafından bölgeye alınmadı.

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, yaptığı açıklamada, göçüğün 6 Şubat'ta meydana gelen 1 işçinin öldüğü ve 10 işçinin yaralandığı alanda yaşandığını belirterek, ''O olayda göçük altında kalan iş makinesi çıkartılmaya çalışılırken ikinci göçük olayı yaşanmış. Bana ulaşan ilk bilgiler göçük altında kimsenin bulanmadığı yönünde. Arkadaşlarımız alandalar ve çalışıyorlar, gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacağız'' dedi.

Arama-kurtarma ekiplerinin bölgedeki çalışmaları sürüyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler