YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komşuyla düşmanlık olmaz
Kılıçdaroğlu: Suriye ile aramızda düşmanlık olmaması lazım
Komşuyla düşmanlık olmaz
26 Mayıs 2012 / 20:03 Güncelleme: 26 Mayıs 2012 / 20:07
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "En uzun sınır komşumuz. Suriye ile bizim aramızda düşmanlık olmaması lazım. Bir çatışma olmaması lazım. Bütün komşularımızla barış içinde yaşamamız lazım." dedi.

Hatay'ın İskenderun ilçesinde belediyenin toplu açılış törenine katılan Kılıçdaroğlu, Suriye konusunda açıklamalarda bulundu. Suriye'nin Hatay'ın kapı komşusu olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, "En uzun sınır komşumuz. Suriye ile bizim aramızda düşmanlık olmaması lazım. Bir çatışma olmaması lazım. Bütün komşularımızla barış içinde yaşamamız lazım." dedi. Mustafa Kemal'in 'zorunlu olmadıkça savaş, bir cinayettir' dediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, "Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihinde, Osmanlı tarihinde, ondan önceki tarihlerde, hiçbir padişah, hiçbir sultan, hiçbir cumhurbaşkanı, hiçbir başbakan, Ortadoğu'ya, Arap dünyasına batının sözleriyle seslenmemiştir. Kendi özgür irademizle seslenmiştir. O nedenle kentimizde barış istiyoruz. Mutlu insanlar olsun diye. Dünyada barış istiyoruz. Dünyada huzur olsun diye." ifadelerine yer verdi.

Malatya Kürecik'e füze radar istasyonu kurulduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu şöyle konuştu: "İsrail kalkanı diyorum ben buna. İran ve Sovyetler Birliği, şimdiki Rusya, 'eğer bir savaş çıkarsa, önce vuracağımız yer orası' diyor.. Türkiye niçin başka ülkelerin saldırı odağı haline gelsin? Niye başka ülkelerin hedef noktası olsun?" açıklamasında bulundu.

 

 

(CİHAN)

ESAT'IN YOLDAŞI
 // Bahri Deniz
Neden?
Çünkü ORTAK PAYDALARI TAHMİNİMİZDEN DE FAZLADIR;
- çünkü meşrepleri aynı...
- çünkü kendi halklarına düşmanlar
- çünkü Esat sefili vurdukça içinden sevinirler
- çünkü,..., çünkü,..., çünkü,... saymakla bitmez...
sefil kemal; seffah esatın bütün cinayet ve suçlarına Allah katında ortaksın......
26 Mayıs 2012 22:31
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler