YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Komplo teorileri TSK’yı yaralamaya yönelik'
'Komplo teorileri TSK’yı yaralamaya yönelik'
'Komplo teorileri TSK’yı yaralamaya yönelik'
02 Temmuz 2008 / 10:31 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


Kara Kuvvetleri Komutanı Org. İlker Başbuğ, Ergenekon Operasyonu sonrası gazeteciler sormadan kendi konuştu ve önemli açıklamalar yaptı.


İspanya Kara Kuvvetleri Komutanı'nı kabulü sırasında Kara Kuvvetleri Komutanı Org. İlker Başbuğ, birkaç konuya değinmek ihtiyacı hissettiğini söyledi ve şöyle konuştu:


"Uzun süredir İstanbul'da devam etmekte olan soruşturma sürecinde dün bazı gözaltılar yaşandığını hep beraber gördük. Bu olaylarla ilgili yapılan televizyon programlarında ve bazı gazetelerde 24 Haziran'da Başbakan'ın talebi, Genelkurmay Başkanı'nın izni ile yaptığım görüşmeyle ilgili ilişki kurmaya yönelik değerlendirmeleri üzüntüyle gördüm.


Yapılan bu yorum ima ve değerlendirmeler kesinlikle gerçek dışıdır. Altını çiziyorum kesinlikle gerçek dışıdır. Toplantıda bu konu hiçbir biçimde gündeme gelmemiştir. Tekrar altını çiziyorum hiçbir şekilde gündeme gelmemiştir zaten gündeme gelmesi de mümkün değildir. Bu tür yorum ve değerlendirmelere birer komplo teorisi denilebilir. Bu komplo teorisini yapanların hepsinin kötü niyetli olduğunu düşünmek istemiyorum.


Ancak bu komplo teorilerini üretenlere de heralde şu soruyu sormakta yarar var. Yapılan bu komplo teorileri TSK'nın birlik ve bütünlüğüne, emir ve komuta zincirine zarar vermeye yönelik bazı amaçlara hizmet etmiyor mu? Yapılan bu komplo teorileriyle, bu komplo teorilerini üretenler bu amaca bilerek ya da bilmeyerek hizmet etmiş olmuyorlar mı? Bu soruyu sormak bizim de hakkımız.


Türkiye olarak zor günler geçiriyoruz, hepimiz, hepimiz altını çiziyorum bu zor dönemde daha sağduyulu, daha soğukkanlı, daha dikkatli ve en önemlisi daha sorumlu davranmak durumundayız. Burada yazılı ve görsel medyamıza büyük bir sorumluluk düşmektedir.


BAŞBUĞ'UN KOMPLO DEDİĞİ NEYDİ?


Dün Vatan Gazetesi'nin internet sitesi başta olmak üzere bazı televizyon programlarında ve bugün bazı gazetelerde Org. İlker Başbuğ'la Başbakan Erdoğan arasında yapılan görüşmede, "Ergenekon Operasyonu'nun" gündeme geldiği ve Başbakan'ın iki orgeneralin alınacağını söylediği iddia edilmişti.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler