YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Komplo kurdular bedel ödetirim"
"Komplo kurdular bedel ödetirim"
17 Haziran 2010 10:22
CHP'de günlerce Gürsel Tekin ismi üzerinden fırtınalar koptu. Peki o günlerde neler yaşandı? Tekin açıkça anlattı:

Gürsel Tekin Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığından sonra en çok konuşulan isim oldu. İstanbul İl Başkanlığı'ndan istifa etti, Parti Meclisi'ne seçildi, ancak MYK'ya alınmadı. Önder Sav onu il başkanı da yapmak istemiyordu. Tam Tekin harcandı derken işler tersine döndü. MYK'da yer açıldı ve Tekin yönetime girdi.

Peki tüm bu süreçte neler yaşanmıştı. Gürsel Tekin konuyla ilgili ilk kez açıkça konuştu. "İstanbul lobisi komplo kurdu. Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı aday olmamı istediler" diyen Gürsel Tekin, Kendisine kurulan komployu ve CHP'deki kavganın perde arkasını Ajans Habertürk Genel Müdür Ramazan Kurnaz'a birbir anlattı.

Tekin, "Baykal'ın istifasından 4 gün sonra partili bir vekil, Kılıçdaroğlu ile görüşüp 'Aday ol ancak Tekin'i uzak tut' dedi. ben vebalı mıyım ki uzak tutmaya çalışıyorlar" dedi.

BAYKAL'A YAKIN İSİMLER BANA 'ADAY OL' DEDİLER

CHP'li Tekin, "Baykal'a yakın isimler bana 'Adaylığını koy' dedi. Hakaret saydım, reddettim. İstanbul'dakiler kötü ise bulaşmışsam söylesinler. Yoksa bedelini ödetirim" diye konuştu.

Tüm gelişmelerin Deniz Baykal'ın istifasının ardından başladığını söyleyen Gürsel Tekin, yaşanan istifalarla ilgili olarak da "Partiyi temsil edememişsem, kötü işlere bulaşmışsam bunu açıkyüreklilikle kamuoyuyla paylaşsınlar. Paylaşmıyorlarsa bunun bedelini ödetirim" sözleriyle sert çıktı.

KILIÇDAROĞLU'NUN İSMİNİ İLK BEN SÖYLEDİM

Gürsel Tekin'in Kılıçdaroğlu'nun 2009 yılındaki belediye seçimlerinde aday olması sürecini de şu sözlerle anlattı:

"2009 yılında 'Belediye Başkan adayı kim olsun?' diye tartışılıyordu. Araştırma yapmadan önce Sayın Kılıçdaroğlu'na 'Abi İstanbul'a aday ol, İstanbul'u sizinle dönüştürebiliriz' dedim. Daha konusu geçmezken ilk teklifi ben ilettim. 'Ben sana her türlü desteği vereceğim' dedim. Hırsım olsaydı Sayın Baykal'a gider, 'Sayın Genel Başkanım ilçe belediye başkanı olmak istiyorum' derdim. Mutlaka bana bir yer bulurdu."

KORKUDAN KAPISININ ÖNÜNDEN GEÇMİYORLARDI

Yerel seçimlerden sonra tüm gözlerin İstanbul'a çevrildiğine dikkat çeken Gürsel Tekin, "Sayın Kılıçdaroğlu tartışma konusu yapıldı. Kendisi yalnızlaştırılmak istendi. Bunu herkes biliyor. Onur Öymen'in açıklamasından dolayı 'Dersim krizi' yaşandı partide biliyorsunuz. Sayın Kılıçdaroğlu'nun makam odasının önünden geçemeyenler varken ben yanındaydım. Benim Kılıçdaroğlu ile ilişkimi sorgulayanlara sormak gerekiyor. Hiçbir zaman 'Kılıçdaroğlu'nu desteklersem Sayın Baykal ne der?' tereddütü yaşamadım" şeklinde konuştu. (Habertürk)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler