YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Komandolar hainlerin peşinde
Tokat'ın Reşadiye ilçesindeki terörist saldırının ardından bölgede başlatılan operasyonlar tüm hızıyla sürüyor.
Komandolar hainlerin peşinde
09 Aralık 2009 / 17:40 Güncelleme: 09 Aralık 2009 / 17:42

Reşadiye ilçesine bağlı Sazak köyü yakınlarında önceki gün gerçekleşen ve 7 askerin şehit olduğu, 3 askerin yaralandığı saldırının ardından teröristleri yakalamak için başlatılan operasyonlar devam ediyor.
 

İlk etapta Sazak köyü ve çevresiyle Tozanlı Vadisi'nde yürütülen komandolar ve özel timlerin katıldığı operasyonların, bugün de Kelkit Vadisi ve çevresinde yapıldığı öğrenildi.
 

Bölgenin ormanlık ve çalılık olması, ayrıca yoğun sis nedeniyle görüş mesafesinin düşmesi nedeniyle arama-tarama faaliyetlerinin zor koşullarda yürütüldüğü kaydedildi.
 

Sisli havada önceki gün gerçekleşen saldırıda, teröristlerin virajı dönen askeri araca, gizlendikleri ağaçlık-çalılık alandan ateş açtıkları, saldırı anında virajın hemen yakınındaki alanda kamufle olmak için ağaç dal ve yapraklarından faydalandıkları tespit edilmişti.
 

Saldırının gerçekleştiği yerle Sazak Karakolu arasındaki yolun uzaklığının yaklaşık 2 kilometre, kuş uçuşu uzaklığının ise yaklaşık 1-1,5 kilometre olduğu öğrenildi. Saldırının gerçekleştiği yerin Reşadiye ilçe merkezine uzaklığı ise yaklaşık 10 kilometre. Yüksek bir tepede bulunan Sazak Karakolu, Sazak köyüne de yakın mesafede. Sazak köyünün mahalle ve mezralarıyla birlikte toplam 18 yerleşim yeri bulunuyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler