YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Kökünü kurutacağız'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, terör örgütü PKK'nın yaptığı saldırılara sert tepki gösterdi.
'Kökünü kurutacağız'
28 Eylül 2011 / 17:34 Güncelleme: 28 Eylül 2011 / 17:38

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Batman'daki terörist saldırı ile ilgili olarak, ''Tarif edemediğim acılar içindeyim. Hiç kimsenin bu topluma bu acıyı yaşatmaya hakkı yok, haddi de yok'' dedi.

Batman'da bulunan Bakan Şahin beraberinde Vali Ahmet Turhan ile teröristlerin açtığı ateş sonucu yaralanan baba Talat Doru ve 8 yaşındaki Şeyma Doru'yu Özel Dünya Hastanesinde ziyaret ettikten sonra Örmegözü köyüne giderek, saldırıda hayatını kaybeden 8 aylık hamile Mizgin Doru (31) ile kızı Sultan Doru'nun (4) ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

Çıkışta gazetecilere açıklama yapan Bakan Şahin, masum insanlara kurşun sıkanların sonunun yaklaştığını belirterek, şöyle konuştu:

'Biraz önce ağır yaralı olan polisimizin eşinin yanındaydım. Kadının gözyaşı kurumuş, o kadının gözyaşını kurutanların biz de kökünü kurutacağız. Bu kadar iddialı konuşuyorum. Bu masumiyete, bu masum insanlara kurşun sıkanların artık sonu gelmiştir, bitecektir. Bu, bunun bir göstergesidir, maskeleri düşmüştür. Bu acının hiçbir tarifi yoktur. Gözyaşının rengi yoktur, gözyaşının dili yoktur. Kürt kökenlilerin hakkını korumak adına nasıl acı çektirdiklerinin şahidisiniz. Herkesi sağduyuya davet ediyorum. Kadınların genetik mirasında şefkat var, merhamet var, sağduyu var, feraset var. Buranın çözüm noktası da burasıdır. Aklımızın ve vicdanımızın sesini duyduğumuz zaman bu şiddet bitecek. Bunun sonu gelecek, bu gözyaşı bitecek. Tarif edemediğim acılar içindeyim. Hiç kimsenin bu topluma bu acıyı yaşatmaya hakkı yok, haddi de yok.''

Bakan Şahin saldırıda yaralanan ve eşi ile 2 çocuğunu kaybeden inşaat işçisi baba Talat Doru'ya Batman Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde iş imkanı sağlanacağını da söyledi. AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler