YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Köksal Toptan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü ku
Köksal Toptan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü ku
Köksal Toptan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü ku
30 Nisan 2008 / 20:16 Güncelleme: 30 Nisan 2008 / 00:00


TBMM Başkanı Köksal Toptan, dayanışma günü olan 1 Mayısın, anlamına uygun olarak kardeşliğin, sosyal barışın, hoşgörü ve saygının gelişmesine katkı sağlaması gerektiğini bildirdi.


Toptan yayınladığı mesajda, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı.


Tüm dünyada birlik, beraberlik ve dayanışma günü olarak kutlanan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, emeğe verilen değerin ve gösterilen saygının ifadesi olduğunu belirten Toptan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma yolunda hızla ilerleyen Türkiye'nin en büyük destekçisinin kuşkusuz çalışanlar olduğunu ifade etti.


TBMM Başkanı Toptan, mesajında şunları kaydetti:


''Yaptıkları fedakarca çalışmalarla kaynaklarımızı ürüne dönüştüren işçilerimiz kalkınmamızın anahtarı haline gelmiştir. Ekonomik olarak her geçen gün büyük başarılar elde eden ülkemizin işçisinin ve tüm çalışanlarının haklarını, sosyal diyalog anlayışı içerisinde daha ileri düzeylere çıkaracağına inanıyorum. Dayanışma günü olan 1 Mayıs, anlamına uygun olarak kardeşliğin, sosyal barışın, hoşgörü ve saygının gelişmesine katkı sağlamalıdır. Türkiye genelinde yapılacak kutlamaların barış, huzur ve sağduyu içerisinde gerçekleştirilmesi hepimizin ortak arzusudur.


1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün tüm sosyal taraflarca demokratik bir olgunlukla bayram havasında kutlanması için herkesin üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getireceğine yürekten inanıyorum. Bu duygularla tüm sendikalarımızın ve çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor, değerli emekçilerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler