YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocaoğlu'ndan tutuklulara ziyaret
İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne düzenlenne yolsuzluk operasyonu kapsamındaki kadın tutukluları İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu eşiyle birlikte ziyaret etti...
Kocaoğlu'ndan tutuklulara ziyaret
19 Mayıs 2011 / 10:17 Güncelleme: 19 Mayıs 2011 / 10:17

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Türkegül Kocaoğlu ve ilçe belediye başkanlarının eşleri, Bergama Cezaevine giderek, mali büro ekipleri tarafından İzmir Büyükşehir Belediyesinde yapılan arama sonrasında gözaltına alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklanan kadın bürokratları ziyaret etti.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, başkan eşleri, soruşturma kapsamında tutuklanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Serpil Keskin ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi Müdürü Nagehan Genç'e moral ziyaretinde bulundu.

Türkegül Kocaoğlu ile birlikte ziyaret için Bergama'ya gidenler arasında Mordoğan, Menemen, Bergama, Zeytinova, Karabağlar, Aliağa, Foça, Güzelbahçe, Bergama ve Buca belediye başkanlarının eşlerinin yer aldığı kaydedildi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven de cezaevi kapısına gelerek başkan eşlerine destek verdi.

Tutuklu sanıklarla yalnızca üç kişinin görüşme yapmasına izin verildiği için cezaevine Türkegül Kocaoğlu ile Aliağa Belediye Başkanı Ömer Turgut Oğuz'un eşi Emine Oğuz ve Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm'ün eşi Fatma Kürüm alındı.

Türkegül Kocaoğlu, ''Onlara olan inancımızı belirtmek için geldik. Kendilerini iyi gördük. Moralleri iyi. Bizim ziyaretlerimiz de onlara moral veriyor'' ifadelerini kullandı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler