YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocaoğlu'ndan açıklama...
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu belediyeye yönelik operasyonlarla ilgili açıklama yaptı...
Kocaoğlu'ndan açıklama...
01 Aralık 2011 / 11:32 Güncelleme: 01 Aralık 2011 / 11:34

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediyeye yönelik düzenlenen operasyonla ilgili olarak ''İddianame hazırlanma aşamasına geldiğine göre arkadaşlarımızın özgürlüklerine kavuşmalarını talep ediyoruz'' dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kocaoğlu, DİSK'e bağlı sendikaların yöneticilerini kabulünde yaptığı konuşmada, sendikacıların desteğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kocaoğlu, ''ortada çeteye, rüşvete, zimmete para geçirmeye dair suç unsuru olmadığını'' ileri sürerek, şunları kaydetti:

''Bir an evvel itirazlarımızı yapıyoruz. Bilirkişi raporlarının çoğu alındığına ve iddianame hazırlanma aşamasına geldiğine göre arkadaşlarımızın özgürlüklerine kavuşmalarını talep ediyoruz. Bu talebimizi çeşitli platformlarda dile getirdik. Pazar günü de saat 13.00'te Gündoğdu Meydanı'nda adalet için miting yapılacak. Tüm hemşehrilerimizi, adalete susamış, adalete ihtiyacı olan herkesi davet ediyoruz. Bu mücadeleye İzmir'den başlıyoruz. Bunu sürdürmemiz ve katkı koymamız da çok önemli.''

DİSK Ege Bölge Temsilcisi Ali Çeltek de İzmir Büyükşehir Belediyesine yönelik  operasyonda tutuklanan 5 sendika üyesi arkadaşlarını cezaevinde ziyaret ettiklerini, Kocaoğlu'nun yanında olduklarını belirtti.

Ziyarete, Genel-İş Genel Başkanı Erol Ekici, Birleşik Metal-İş Genel Başkanı Adnan Serdaroğlu, CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu da katıldı. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler