YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kocaoğlu İzmir'e dönüyor
Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik yapılan operasyon nedeniyle EXPO 2020 adaylığına ilişkin programı yarıda keserek İzmir'e dönme kararı aldı.
Kocaoğlu İzmir'e dönüyor
22 Kasım 2011 / 11:05 Güncelleme: 22 Kasım 2011 / 11:08

İzmir Büyükşehir Belediyesine yönelik, 42 kişinin gözaltına alındığı operasyon nedeniyle İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Paris'teki EXPO 2020 adaylığına ilişkin programı yarıda keserek İzmir'e dönme kararı aldığı bildirildi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğüne giderek, gözaltına bulunanların yakınlarıyla görüştü.

Aydoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ''Beklediğimiz bu değildi. Beklediğimiz içeride olan birkaç arkadaşımızın dışarı çıkmasıydı. Ama her zaman söylüyorum, gönlümüz rahat. Bunlardan bir şey olmaz. Neticeyi bekliyoruz. Adalet var, hukuk var, mahkemeler var. Bunun neticesini hep beraber göreceğiz. Başkan Aziz Kocaoğlu ile telefonla görüştüm, Paris'teki programını yarıda keserek bugün İzmir'e dönecek.''

Gözaltına alınanların sağlık durumuyla ilgili soru üzerine, Aydoğan, ''Kimin sağlık problemi varsa bununla polisin ilgilenmesi lazım. Beni içeri bırakıyorlar mı  Kendileri bakacaklar. Biz bir devletiz, aşiret değil ki burası. Sağlık sorunu olan varsa bununla ilgileneceklerinden eminim'' dedi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler